W miniony weekend odbył się wielki finał jedenastej odsłony beloud CUP by Goong, w którym Ungentium zmierzyło się z eeyyy. Ekipa Jakuba "mańka" Mańkowskiego na finiszu rozgrywek okazała się lepsza od Karola "Nitra" Przedpełskiego i spółki, wygrywając całą serię rezultatem 2:1. Polski miks złożony z trzech byłych reprezentantów Queso, byłego gracza Movistar Riders oraz zawodnika NOM eSports pozostanie w zwycięskim składzie na dłużej?

eeyyy 2 : 1 Ungentium
Ascent 13:10 Haven 7:13 Icebox 13:7

eeyyy zwycięża w beloud CUP 11 by Goong

Obie formacje przed awansem do wielkiego finału jedenastej edycji beloud CUP musiały pokonać topowe polskie zespoły. Ungentium w ćwierćfinale zdołało ograć Anonymo Mentos wynikiem 13:8 na mapie Bind, a w półfinale rozprawiło się z ODCINKĄ V3 rezultatem 2:0. Natomiast eeyyy swój zwycięski marsz rozpoczęło od pokonania Ownage, później zaś zespół mańka okazał się katem dla WATAHY. W samym finale drużyna Tselmega "xussa" Tsolmona wygrała w stosunku 2:1.

Inauguracyjną mapą w tej batalii był Ascent, gdzie wyśmienicie rozpoczęli podopieczni Jakuba "GutKa" Guta, którzy w pewnym momencie prowadzili aż 9:0. Kiedy wydawać się mogło, iż dopisanie pierwszego oczka mapowego dla Ungentium jest tylko kwestią czasu, polski miks rozpoczął comeback. Na następnych możliwych czternaście rund xuss i spółka wygrali aż trzynaście, tym samym dokonując niemal niemożliwego i zgarniając pierwszą mapę na swoje konto.

Chwilę później zawodnicy przenieśli się na Haven, gdzie warunki niemal od samego początku dyktowali gracze Ungentium. Ekipa Sebastiana "NEEXA" Treli konsekwentnie powiększała swoją przewagę, co finalnie przełożyło się na wygranie drugiej mapy tego pojedynku oraz doprowadzenie do trzeciej i zarazem ostatniej, którą był Icebox. Gracze po krótkiej przerwie zameldowali się na serwerze i w decydującym o mistrzowskim tytule starciu indywidualnie znacznie lepsi tego wieczoru byli reprezentanci eeyyy.

W finale jedenastej edycji beloud CUP by Goong z najlepszej możliwej strony pokazali się przede wszystkim dueliści obu ekip, gdyż duet mańka oraz NEEXA może pochwalić się największą liczbą eliminacji. Finalnie jednak dobra forma snajpera Ungentium nie miała większego znaczenia, gdyż to były gracz Teamu Queso może cieszyć się już ze swojego trzeciego triumfu w historii turniejów beloud.

Końcowa klasyfikacja jedenastej edycji beloud CUP by Goong:

1. eeyyy 5 000 zł, 100 pkt
2. Ungentium 2 000 zł, 75 pkt
3. WATAHA 1000 zł, 50 pkt
4. ODCINKA v3 25 pkt
5-8. Anonymo Esports, Ownage, AWARIA, REBORN 10 pkt