STS
MATUMBAMAN
fot. Valve

MATUMBAMAN odchodzi z Teamu Secret! Kolejne zmiany w zespole Nishy

Lasse „MATUMBAMAN” Urpalainen zakończył współpracę z Teamem Secret. Na tę chwilę nie wiemy, do jakiej formacji zwycięzca The International 7 postanowi przejść. Okienko transferowe kończy się 21 listopada (o czym poinformowaliśmy tutaj) więc graczowi został tydzień na znalezienie drużyny. MATUMBAMAN poza Secret Team Secret po odejściu Ludwiga „zaia” Wahlberga na początku listopada przyjął kolejny cios […]

Lasse „MATUMBAMAN” Urpalainen zakończył współpracę z Teamem Secret. Na tę chwilę nie wiemy, do jakiej formacji zwycięzca The International 7 postanowi przejść. Okienko transferowe kończy się 21 listopada (o czym poinformowaliśmy tutaj) więc graczowi został tydzień na znalezienie drużyny.

MATUMBAMAN poza Secret

Team Secret po odejściu Ludwiga „zaia” Wahlberga na początku listopada przyjął kolejny cios w postaci rozstania ze swoim carrym. W oświadczeniu na stronie Secret czytamy, że Fin poprzez dołączenie do składu w listopadzie 2019 roku wniósł ożywienie w zespole. Zarówno humor jak i profesjonalizm gracza były na najwyższym poziomie i pomagały formacji Michała „Nishy” Jankowskiego kontynuować zmagania w czołówce światowej Doty. Zawodnik wraz z drużyną na tegorocznym The International zajęli 3. miejsce.

MATUMBAMAN żegna się oświadczeniem:

Patrzę się na notatnik i brakuje mi słów. Publiczne pisanie uprzejmości nigdy nie było w moim stylu, więc przejdę do rzeczy. Gra z chłopakami była świetną zabawą. Doceniam każdego z moich (byłych) kolegów z drużyny i każdego traktuję jak przyjaciela. Dziękuję również Teamowi Secret, najlepszemu menadżerowi Mattowi i najlepszemu twórcy kontentu w esporcie — Johnowi.

Kapitan Teamu Secret, Clement „Puppey” Ivanov zabrał głos, aby pożegnać byłego kolegę z zespołu:

Kolejny rozdział został zamknięty, lecz nigdy o nim nie zapomnimy. Lasse jest świetnym człowiekiem i współpraca z nim była samą przyjemnością. Dzieliliśmy razem wiele wielkich chwil i jestem przekonany, że nawet poza karierami nasze ścieżki się jeszcze nieraz przetną. Wszystkiego dobrego, Matu!

Rekordowe 85-15

MATUMBAMAN poprzez zajęcie pozycji carrego w zespole pomógł Nishy przejść na swoją preferowaną rolę midlanera. Dzięki zmianom drużyna w 2020 osiągnęła rekordowy bilans 85-15 w 100 meczach, poprawiając legendarny rekord Alliance z 2013 roku. Właśnie w tym czasie Team Secret zajął pierwsze miejsce w ośmiu turniejach z rzędu, a wszystkie finały zwyciężał wynikiem 3:0. Niemniej jednak forma Secret na Majorach w trakcie pobytu MATUMBAMANA nie była najwyższa w historii. Po zwycięstwie w DreamLeague Season 13 na początku wspólnej przygody, zespół uplasował się na czwartej pozycji Singapore Major, aby następnie zająć odległe, szesnaste miejsce na AniMajorze.

Fin od dziś jest wolnym agentem, a Team Secret musi do 21 listopada uzupełnić skład o zawodników na pozycjach 1 i 3, aby wystartować w nowym sezonie Dota Pro Circuit. Obecnie dywizja Doty 2 tej organizacji przedstawia się następująco:

  • Michał „Nisha” Jankowski
  • Yazied „YapzOr” Jaradat
  • Clement „Puppey” Ivanov
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Teddy, T1, LCK 2021 Summer

T1 żegna Teddy'ego. Gdzie powędruje koreański botlaner?

Kilka dni temu informowaliśmy o potencjalnej zmianie barw klubowych w wykonaniu Parka "Teddy'ego" Jin-seonga. Wygląda na to, że jego transfer jest bli...