STS
fot. Ubisoft/Kirill Bashkirov

Mistrzostwo Six Sweden Major 2021 dla FaZe Clanu

Za nami ostatni duży turniej Rainbow Six: Siege w tym roku. Tym większe powody do radości mają więc fani FaZe Clanu, bo to właśnie ich ulubieńcy sięgnęli ostatecznie po mistrzowski tytuł Six Sweden Major 2021, zgarniając jednocześnie pierwszy międzynarodowy triumf w sezonie 2021. Brazylijski finał na korzyść FaZe Podopieczni Matheusa „Ramalho” Ramalho od samego początku […]

Za nami ostatni duży turniej Rainbow Six: Siege w tym roku. Tym większe powody do radości mają więc fani FaZe Clanu, bo to właśnie ich ulubieńcy sięgnęli ostatecznie po mistrzowski tytuł Six Sweden Major 2021, zgarniając jednocześnie pierwszy międzynarodowy triumf w sezonie 2021.

Brazylijski finał na korzyść FaZe

Podopieczni Matheusa „Ramalho” Ramalho od samego początku szwedzkiej imprezy prezentowali wysoką formę i w trakcie fazy grupowej tylko raz opuszczali serwer z pustymi rękami. Miało to miejsce drugiego dnia zmagań, gdy po zaciętym boju niespodziewanie wygrało Rogue, niemniej szybko okazało się, iż był to tylko wypadek przy pracy. W kolejnych dniach bowiem FaZe dołożyło do swojego dorobku kolejne wygrane, pokonując w play-offach zarówno Team BDS, jak i DWG KIA. Niemniej ten ostatni rywal sprawił Brazylijczykom sporo problemów i niewiele brakowało, by w półfinale wyrzucił ich za burtę! Ale tak się nie stało, bo to piątka z Kraju Kawy zachowała zimną krew do samego końca i po dogrywce ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W wielkim finale na drodze graczy amerykańskiej organizacji stanął zaś inny skład z Brazylii, Ninjas in Pyjamas. NIP miał już w tym roku okazję, by wznieść w górę znaczące trofeum, którym był puchar Six Invitational 2021 i wydawało się, że ma spore szanse, by ponownie mieć powody do świętowania. Ba, Ninjas w pewnym momencie faktycznie byli bliżej końcowego triumfu na Six Majorze, bo po bolesnej porażce 1:7 na Coastline odpowiedzieli na mapach Villa i Chalet. Wówczas tablica wyników wskazywała 2:1 na ich korzyść, ale FaZe nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Gracze Ramalho szybko wyrównali stan spotkania na Bank, by na koniec gładkim 7:3 na Kafe Dostoyevsky przypieczętować swój sukces. Tym samym mistrzowski tytuł oraz główna nagroda w wysokości 200 tysięcy dolarów padła łupem właśnie Jaime „cyb3ra” Ramosa i spółki, zaś NIP musiał zadowolić się wicemistrzostwem i czekiem o wartości 80 tysięcy dolarów.

Końcowa klasyfikacja Six Sweden Major 2021:

1. FaZe Clan 150 000 €
2. Ninjas in Pyjamas 60 000 €
3-4. DMW KIA, Rogue 20 000 €
5-8. Team BDS, Team One, SANDBOX Gaming, Spacestation Gaming 10 000 €
9-12. Chiefs Esports Club, Team Empire, Soniqs, Team Vitality 7 500 €
13-16. DarkZero Esports, FURIA Esports,  Invictus Gaming, Oxygen Esports 3 750 €
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

steel wróci do gry? Kanadyjczyk przymierzany do T1

Niemałym zaskoczeniem okazało się odsunięcie od głównego składu 100 Thieves Joshuy „steela” Nissana na tydzień przed rozpoczęciem amerykańskich kwalif...