Oficjalnie otworzyło się okienko transferowe w League of Legends. Cały czas jesteśmy zasypywani nowymi informacjami odnośnie zmian w składach i przenosin poszczególnych zawodników. Podczas Free Agency Show padła informacja odnośnie nowego trenera Teamu Vitality, którym może zostać Marc Robert "Caedrel" Lamont.

CZYTAJ TEŻ:
Rekkles oficjalnie w Karmine Corp!

Wielowątkowa kariera

Caedrela zna każdy, kto śledzi League of Legends European Championship, ponieważ jest on byłym graczem, a obecnie ekspertem i komentatorem w studiu w Berlinie. Posiada doświadczenie z gry na dwóch pozycjach, ponieważ w swojej karierze występował na środkowej alei oraz w dżungli. Reprezentował barwy między innymi Schalke 04, H2k oraz Excel Esports. Nigdy nie osiągnął wielkich sukcesów na najwyższym szczeblu, ale indywidualnie był utalentowanym graczem. Warto wspomnieć, że w 2018 roku wraz Eliasem "Upsetem" Lippem wprowadził Schalke do EU LCS (obecnie LEC).

Kiedy Caedrel zdecydował się zakończyć karierę gracza, zaczął realizować się jako streamer, a także dołączył do ekipy ze studia LEC. Na swoich transmisjach wielokrotnie śledził i omawiał gry najlepszych zawodników z całego świata, chociażby przed mistrzostwami świata. Kiedy oglądał solokolejkę uczestników Worldsów – przyciągał przed monitory tysiące widzów. Wykazywał się ogromną wiedzą i obeznaniem taktycznym. Często komentował drafty i skrupulatnie oceniał decyzje trenerów oraz graczy. Śmiało można stwierdzić, że posada trenera jest odpowiednia dla Caedrela.

Caedrel trenerem Vitality?

Sam zainteresowany na najnowsze doniesienia zareagował na żywo. Wyszedł z pokoju wyraźnie zaszokowany. Następnie wyłączył kamerkę i po kilku chwilach potwierdził, że taki scenariusz jest możliwy. Ogłosił również, że miał przed sobą lukratywne propozycje z Ameryki, które odrzucił, ponieważ nie chce wyjeżdżać z Europy. Nadal nie jest to przypieczętowane kontraktem, jednak wydaje się, że porozumienie pomiędzy Caedrelem oraz Teamem Vitality jest bardzo bliskie. Patrząc na to, jaki skład planuje stworzyć organizacja, wydaje się, że Lamont jako trener pasuje do tej układanki.

https://twitter.com/haelt_/status/1460409695341092865?s=21

Ciągle dostajemy nowe informacje odnośnie rynku transferowego. Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszamy do naszej relacji, którą znajdziecie poniżej.

Relacja LIVE z pierwszych godzin okienka transferowego: