AKTUALIZACJA: Damien "maLeK" Marcel oficjalnie potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż po trzech latach żegna się z G2 Esports. Tym samym ostatnim turniejem, na który 35-latek poprowadził Samurajów, był PGL Major Stockholm 2021, gdzie ekipie udało się zdobyć wicemistrzostwo. Ponadto pod wodzą Marcela skład zajmował też drugie miejsce m.in. podczas Intel Extreme Masters Cologne 2021 oraz IEM Katowice 2020. Do tego dołożyła ona również mistrzostwa nieco mniej znaczących imprez, jak Good Game League 2019 czy też Champions Cup.

Dziś nadszedł koniec wspaniałej przygody – ogłosił maLeK. – Byłem głównym trenerem G2 przez trzy ostatnie lata i minęło to naprawdę szybko! Decyzja o rozstaniu zapadła już kilka tygodni przed Majorem i mogę powiedzieć, że cieszyłem się każdą chwilą ostatniego naszego wspólnego rajdu z chłopakami. To dla mnie zdecydowanie wyjątkowy dzień i jestem wdzięczny, że mogłem spotkać się ze wszystkimi, z którymi tu współpracowałem. Mam teraz wiele do przemyślenia, ale nie mogę się też doczekać, co przyniesie przyszłość. Na koniec kieruję też swoją miłość do całej G2 ARMY – dodał.


ORYGINALNY NEWS: Niewykluczone, że G2 Esports będzie kolejną formacją, która zdecyduje się wykorzystać pomajorową transferową szuflę na przebudowę swojego składu. A z takimi właśnie informacjami przyszedł dziś do nas Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


huNter- i nexa spotkają starego znajomego?

Według francuskiego dziennikarza praktycznie przesądzone jest to, że z ekipą Samurajów pożegna się jej dotychczasowy trener, Damien "maLeK" Marcel. Ten odpowiedzialny był za wyniki G2 przez ostatnie trzy lata. Teraz jednak jego miejsce zająć może Luka "emi" Vuković, który wydaje się być faworytem na to stanowisko. 28-letni Serb jeszcze do niedawna pełnił rolę prowadzącego w FPX, ale na początku listopada on i jego koledzy zostali wystawieni na listę transferową, gdy chińska organizacja zdecydowała się zakończyć swoje działania w obrębie CS:GO. I właśnie to otwiera szansę na powrót emiego do funkcji szkoleniowca, którą w przeszłości sprawował już w CR4ZY. Co ciekawe, w ekipie tej miał okazję współpracować już z Nemanją "huNterem-" Kovačem i Nemanją "nexą" Isakoviciem, których teraz mógłby spotkać ponownie.

Zmiany również w składzie

Ale na tym nie koniec rewelacji neLa, bo według niego do zmian w G2 może dojść również wśród zawodników. Niemniej w tym wypadku przed nami o wiele więcej niewiadomych, bo potencjalne ruchy do i z drużyny są dopiero analizowane. Canelo zapewnia jednak, że głównym obiektem zainteresowania Samurajów mieliby być nowy snajper oraz prowadzący. Niewykluczone, że ofiarą nadchodzących zmian padnie François "AmaNEk" Delaunay, który już pod koniec ubiegłego roku, gdy do składu zawitał Nikola "NiKo" Kovač, nie mógł być pewny swojej przyszłości. I chociaż wówczas udało mu się obronić swoje miejsce, bo na rezerwie ostatecznie wylądował Audric "JaCkz" Jug, to możliwe, że tym razem nie będzie miał on już tyle szczęścia. Ale to okaże się dopiero w najbliższych tygodniach.