Dotychczas w kwestii wyjściowych piątek na wiosenny split League Of Legends European Championship otrzymywaliśmy albo nieoficjalne informacje, albo wieści o przedłużeniu kontraktu. Dziś jednak jedna z drużyn wreszcie zdecydowała się zaprezentować nowy nabytek. Mowa o Astralis, które oficjalnie powitało Kaspra "Kobbego" Kobberupa w swoich szeregach.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Duńczyk zajmie miejsce na dolnej alei wcześniej należące do jego rodaka, Jespera "Jeskli" Strömberga. Choć 21-latek grał w duecie z Hampusem "promisq" Abrahamssonem od dwóch lat, Astralis zdecydowało się rozerwać ten duet i złączyć Szweda z Kobberupem. Duet ten spędzi razem przynajmniej cały sezon – oczywiście o ile wcześniej zarząd nie zdecyduje się na zmiany w składzie. Na okres roku umowę podpisał bowiem Kobbe (według informacji zawartych w oficjalnej bazie kontraktów Riot Games), natomiast kontrakt promisq z Astralis obowiązywać będzie jeszcze przez dwa lata.

Po rozmowie z Kasprem Hvidtem [dyrektorem ds. sportu w Astralis, przyp. red] oraz innymi członkami organizacji szybko nabrałem pewności, że będę tu dobrze pasował. Dzielę z nimi wiele wartości, szczególnie w kwestii koncentracji na treningu, dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne oraz, oczywiście, występów – oznajmił Kobbe. – Astralis jest dobrze znane i szanowane w Danii, zwłaszcza ze względu na ogólne podejście do budowania nowej kultury i imponującą historię składu CS:GO, którą śledzę od dłuższego czasu. Teraz mam nadzieję zapewnić wiele dobrych momentów składowi League of Legends – dodał.

Co dalej z midem?

Jedyną niewiadomą w Astralis pozostaje na dobrą sprawę środkowa aleja. Tam w ostatnim czasie występował Felix "MagiFelix" Boström, ale w drugiej połowie września duńska organizacja pożegnała 21-latka. Wakat na midzie miałby wypełnić sprowadzony z Fnatic Rising – notabene podobnie jak wcześniej MagiFelix – Oliver "Dajor" Ryppa. Na oficjalne potwierdzenie tej informacji bądź jej ewentualne zdementowanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Co do pozostałej trójki Astralis – choć organizacja nie ogłosiła oficjalnie, że Matti "WhiteKnight" Sormunen, Nikolay "Zanzarah" Akatov i wspomniany już promisq pozostaną na swoich stanowiskach, to kolejne materiały wideo z tym tercetem oraz wciąż ważne kontrakty jednoznacznie świadczą o tym, że AST nie zamierza rezygnować z jego usług podczas przerwy międzysezonowej. Podobnie sprawa ma się z głównym trenerem formacji, Baltatem "AoD" Alinem-Ciprianem, który w kilku słowach miał okazję skomentować transfer Kobbego.

Kobbe jest znaczącym dodatkiem do naszego składu. Perfekcyjnie pasuje do kultury naszego zespołu i podejścia do występów, więc mamy pewność, że wzniesie nasz poziom zarówno pod kątem drużyny, jak i grupy.

Prognozowany skład Astralis na przyszły sezon LEC:

Matti "WhiteKnight" Sormunen
Nikolay "Zanzarah" Akatov
Oliver "Dajor" Ryppa
Kasper "Kobbe" Kobberup
Hampus "promisq" Abrahamsson
Baltat "AoD" Alin-Ciprian

Więcej informacji o transferze Kobbego znajdziecie w oficjalnym oświadczeniu Astralis.

CZYTAJ TEŻ:
Wielkie zmiany w Europie. Co wiemy o składach uczestników LEC?