STS
fot. materiały prasowe

ESL Gaming i 343 Industries łączą siły, aby stworzyć nowy program esportowy Halo Championship Series

ESL Gaming, wiodąca firma esportowa na świecie, ogłosiła partnerstwo z 343 Industries w celu zbudowania ekosystemu esportowego dla Halo: Infinite. ESL Gaming, poprzez DreamHack i ESL Australia, zostało wybrane jako jeden z operatorów turniejowych odpowiedzialnych za rozgrywki w ramach Halo Championship Series (HCS) w 2021 i 2022 roku. W HCS wezmą udział cztery regiony – […]

ESL Gaming, wiodąca firma esportowa na świecie, ogłosiła partnerstwo z 343 Industries w celu zbudowania ekosystemu esportowego dla Halo: Infinite. ESL Gaming, poprzez DreamHack i ESL Australia, zostało wybrane jako jeden z operatorów turniejowych odpowiedzialnych za rozgrywki w ramach Halo Championship Series (HCS) w 2021 i 2022 roku.

W HCS wezmą udział cztery regiony – Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Europa, Australia i Nowa Zelandia. Z pulą nagród zaczynającą się od 3 milionów dolarów (która wzrośnie dzięki crowdfundingowi), ten HCS będzie największym, najbardziej rozbudowanym, najbardziej otwartym i najambitniejszym programem i ekosystemem esportowym Halo w 20-letniej historii tej marki.

  • Marka DreamHack będzie produkować zawody kategorii Regionals i Supers w Europie.
  • Marka DreamHack będzie również gospodarzem północnoamerykańskich zawodów podczas DreamHack Anaheim, 11-13 lutego 2022 r.
  • ESL Australia będzie organizować zawody kategorii Regionals i Supers w Australii i Nowej Zelandii (ANZ)

ESL Gaming głęboko wierzy w społeczność Halo i razem z 343 Industries będziemy inwestować w całościowe wsparcie tych regionów, aby lokalna scena mogła się rozwijać i rozkwitać – powiedział Mike Van Driel, SVP Game Management w ESL Gaming. – To wspaniałe partnerstwo i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy dostarczyć to doświadczenie społeczności fanów i zawodnikom.

Począwszy od dzisiaj, każdy z czterech regionów będzie miał swój własny pakiet kosmetyczny zawierający tabliczkę, emblemat, osłonę karabinu snajperskiego oraz przyłbicę za jedyne 900 kredytów. Przy zakupie tego pakietu, znaczna część dochodów trafi do operatora turnieju w danym regionie (np. pakiet północnoamerykański jest dzielony z DreamHack). Celem tych pakietów jest umożliwienie fanom reprezentowania swoich regionów, a operatorom turniejów uzyskanie dochodu, który pozwoli na dalsze inwestowanie w społeczność Halo.

Format Halo Championship Series jest oparty na otwartych rozgrywkach, gdzie gracze przechodzą drogę od drabinki regionalnej do globalnej, ostatecznie prowadząc do znalezienia najlepszej drużyny na Halo World Championship.

Więcej szczegółów na temat 2021-2022 Halo Championship Series i wszystkich jego elementów można znaleźć w tym oficjalnym poście.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Chamber nadchodzi do VALORANTA! Co jeszcze przyniesie aktualizacja 3.10?

Riot Games oficjalnie zaprezentowało zawartość najnowszej aktualizacji VALORANT, która oznaczona zostanie numerem 3.10. A co takie przyniesie ona ze s...