Philippe "Vulcan" Laflamme to drugi po Luce "Perkzie" Perkoviciu gracz, który przed rozpoczęciem sezonu 2022 opuścił szeregi Cloud9. Niemniej w przeciwieństwie do Chorwata Kanadyjczyk na pewno pozostanie w League of Legends Championship Series.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Vulcan w nowej organizacji

Co więcej, poznaliśmy już jego nowego pracodawcę. Tym zostali Evil Geniuses, którzy w związku z możliwym odejściem Lee "IgNara" Dong-geuna do TSM-u potrzebowali nowego wspierającego. Wybór padł właśnie na Vulcana, który tym samym będzie miał okazję, by w LCS przywdziać barwy trzeciej już organizacji. W przeszłości 22-latek związany był już z Clutch Gaming oraz wspomnianym C9 i, co istotne, z obiema tymi ekipami udało mu się awansować na Worlds. O ile jednak w 2019 roku on i jego ówcześni koledzy z Clutch dość szybko odpadli z mistrzostw świata, tak podczas tegorocznej edycji drużyna kanadyjskiego supporta dotarła do czołowej ósemki. Nieco gorzej poszło jej natomiast na kontynencie, gdzie nie udało jej się zdobyć upragnionego mistrzostwa.

Tak czy inaczej, Vulcan to drugi nowy dodatek do składu Złych Geniuszy. Poza nim do ekipy przed kilkoma dniami dołączył też 17-letni Joseph "jojopyun" Pyun. Młody midlaner dotychczas związany był z akademią EG, ale w związku z odejściem Daniele "Jiizuke" di Mauro postanowiono dać mu szansę na to, by sprawdził się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Ameryce Północnej.

Na tym jednak zmiany najprawdopodobniej się nie skończą, bo do składu przymierzany jest również Kacper "Inspired" Słoma, który miałby zastąpić Dennisa "Svenskerena"Johnsena w dżungli. Coś zaś się tyczy Cloud9, to według niedawnych nieoficjalnych informacji następcą Laflamme'a może zostać Jonah „Isles” Rosario. Australijczyk, podobnie jak wspomniany przed chwilą jojopyun, sezon 2021 spędził na rywalizacji w rozgrywkach akademii, ale niewykluczone, że teraz również otrzyma okazję, by pokazać swoje umiejętności w starciu z najlepszymi.

Prognozowany skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

Jeong "Impact" Eon-young
Kacper "Inspired" Słoma
Joseph "jojopyun" Pyun
Kyle "Danny" Sakamaki
Philippe "Vulcan" Laflamme
Peter Dun