Potwierdziły się niedawne doniesienia – Nicolai "dev1ce" Reedtz oraz Patrick "es3tag" Hansen ponownie spotkają się w jednym zespole! Wszystko dlatego, że drugi z Duńczyków został dziś zaprezentowany jako nowy nabytek Ninjas in Pyjamas.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


es3tag wraca do gry

Ostatni rok w karierze 25-latka nie był usłany różami. Po udanym w okresie w Astralis, gdzie występował m.in. u boku dev1ce'a, es3tag stał się naprawdę łakomym kąskiem na rynku transferowym. Ostatecznie jednak zdecydował się on przyjąć ofertę Cloud9, które snuło wówczas mocarstwowe plany związane z budową międzynarodowego składu. Niemniej formacja ta nigdy nie osiągnęła oczekiwanych wyników, czego efektem było wycofanie się C9 ze wspierania dywizji CS:GO po zaledwie pięciu miesiącach. Od tego czasu Hansen prowadził poszukiwania nowego pracodawcy i znalazł go w lipcu, zasilając szeregi Complexity Gaming. Ale i tam nie zabawił zbyt długo, bo na początku listopada coL ogłosiło kompletną przebudowę drużyny, zezwalając jednocześnie duńskiemu graczowi na rozglądanie się za kolejnym domem.

Ten udało mu się znaleźć właśnie dziś. I jest to dom nie byle jaki, bo es3tag będzie miał okazję, by przywdziać barwy legendarnego NIP-u. W tych po raz pierwszy zaprezentuje się nam jeszcze w tym miesiącu, przy okazji jesiennych finałów BLAST Premier w Kopenhadze. – Jestem niesamowicie podekscytowany faktem, że wracam do absolutnej czołówki sceny CS:GO. Będę miał okazję grać ze światowej graczy zawodnikami, wraz z którymi mogę stworzyć dziedzictwo. Dzięki wsparciu takiej organizacji, jak NIP, jestem pewny, że wszystko dookoła składu będzie na najwyższym poziomie, a my będziemy mogli osiągnąć szczyt – nie krył zadowolenia nowy nabytek zespołu.

Z akademii do pierwszego składu i z powrotem

Przyjście Hansena oznacza, że miejsce w pierwszym zespole straci Linus „LNZ” Holtäng. 19-latek został kilka miesięcy temu przeniesiony ze składu akademii, Young Ninjas, i wystąpił nawet na niedawnym Majorze, gdzie jednak spisał się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Już wtedy wielu ekspertów podejrzewało, iż może to być dla niego pożegnanie z główną ekipą. – Linus powróci do składu YN, wprowadzając do niego doświadczenie, które z pewnością zdobył. Wraz z końcem tej podróży będzie on w stanie dostarczyć nam istotnych informacji zwrotnych, podczas gdy my będziemy kontynuować jego rozwój, by pomóc mu w zostaniu potężnym zawodnikiem – zapewnił COO organizacji, Jonas Gundersen.

W tej sytuacji skład Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

  • Fredrik „⁠REZ⁠” Sterner
  • Nicolas „⁠Plopski⁠” Gonzalez Zamora
  • Hampus „⁠hampus⁠” Poser
  • Nicolai „⁠dev1ce⁠” Reedtz
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Björn „⁠THREAT⁠” Pers – trener