Ledwie wczoraj informowaliśmy o odejściu z FPX Janga „Nuguriego” Ha-gwona, a dziś doszło do kolejnego rozstania. Z organizacją, która w 2019 roku zdobyła tytuł mistrza świata w League of Legends, nie współpracuje już jej dżungler. Gao "Tian" Tian-Liang nie przedłużył kontraktu i będzie szukał dla siebie nowej drużyny.

Pamiętny triumf na Worlds 2019

Chińczyk do Feniksów dołączył w grudniu 2018 roku, rozstając się wcześniej z Suning. Pierwszy rok gry pod nową banderą był dla Tiana bardzo udany. On i jego kompani zajęli trzecie miejsce w wiosennym splicie League of Legends Pro League, zaś latem zdobyli mistrzostwo Chin. Na Worlds 2019 dali prawdziwy popis. Rozgrywki te na pewno zapadły w pamięć europejskim fanom LoL-a, gdyż w finale FPX rozgromiło 3:0 G2 Esports.

Sezon 2020 nie był dla Feniksów zbyt udany. Spring Split zakończyły jako trzecia najlepsza drużyna, zaś latem uplasowały się na lokacie 7-8. Zmagania w LPL Regional Finals także nie ułożyły się po ich myśli, w wyniku czego obrońców tytułu zabrakło na Mistrzostwach Świata w League of Legends. Tian i spółka w tym roku w LPL dwukrotnie zdobywali wicemistrzowski tytuł, a następnie wystąpili na MŚ. O tym ostatnim turnieju FPX wolałoby jednak zapomnieć, wszak brak awansu do play-offów był kompletnym rozczarowaniem.

Tian poza FPX

Tian był zawodnikiem FPX do 16 listopada 2021 roku, gdyż właśnie do tego dnia obowiązywał go kontrakt. Z oświadczenia opublikowanego przez chiński klub nie dowiadujemy się, czy podejmowano rozmowy o przedłużeniu umowy. 21-letni zawodnik póki co nie zabrał głosu w sprawie i nie informował o planach na przyszłość.

Doinb następny w kolejce?

Wczoraj FPX pożegnało Nuguriego, dziś ogłosiło rozstanie z Tianem. Czy jutro czeka nas informacja o odejściu Kima „Doinb” Tae-sanga? Niczego nie można być pewnym. Umowa koreańskiego midlanera, podobnie jak dwóch wspomnianych zawodników, miała wygasnąć dwa dni temu. Na razie nie informowano o jej przedłużeniu.