Już w ten weekend odbędzie się druga edycja lanowego turnieju VALORANTA dla profesjonalnych drużyn w Polsce – BeContender #2. Swoimi typowaniami na nadchodzące wydarzenie postanowili podzielić się zawodowi gracze oraz influencerzy z polskiej sceny tytułu od Riot Games. Czy faworyt sprosta oczekiwaniom?

Kto faworytem BeContender #2?

Według społeczności z naszego rodzimego podwórka najpoważniejszym kandydatem do wygrania drugiej edycji BeContender będzie AWARIA, która przeszło tydzień temu odniosła sukces podczas Lufa Royal #2, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Zdecydowana większość uczestników naszych predykcji uważa, iż to właśnie na ekipie Piotra "YouBreaka" Chodoły będzie ciążyła dodatkowa presja faworyta między innymi ze względu na świetnie wyniki tej formacji odnoszone jeszcze w barwach MAD DOG'S PACT przez wiele miesięcy.

Kilku wielbicieli ma również Ownage, które z pewnością po cichu liczy na końcowy triumf w BeContender #2. Za formacją Szymona "kenobiego" Łabędzkiego z pewnością przemawiają umiejętności indywidualne zawodników, a według m.in. Mateusza "SzoszoNa" Lewickiego to właśnie kenobi i spółka mają spore szanse na końcowy triumf. Incognito najczęściej wymienione zostało w kontekście drugiego, bądź trzeciego miejsca, jednakże Sebastian "snikk" Kamiński widzi największy potencjał w drużynie Przemysława "KEREME" Bogdanowicza podczas drugiej odsłony BeContender.

Niemalże cała załoga graczy oraz ekspertów spodziewa się, że ostatnie miejsce podczas lanowych zmagań zajmie REBORN, jednak z pewnością nie należy skreślać żadnej z ekip, co pokazało już dobitnie driveBy podczas BeContender #1. Tego samego zdania jest również Damian "Nsane" Łuciów, który jako jedyny z dwunastu przepytanych osób zdecydował się na umieszczenie REBORN na innej pozycji niż ostatniej, na której z kolei co ciekawe w przewidywaniach streamera wylądowała AWARIA.

Tak prezentują się predykcje:

1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce 4. miejsce
Nero AWARIA Ownage Incognito REBORN
terp AWARIA Incognito Ownage REBORN
Magvayer AWARIA Incognito Ownage REBORN
SzoszoN Ownage AWARIA Incognito REBORN
snikk Incognito Ownage AWARIA REBORN
Nitro AWARIA Incognito Ownage REBORN
baddyG AWARIA Incognito Ownage REBORN
AYKE Ownage AWARIA Incognito REBORN
BULD AWARIA Incognito Ownage REBORN
krytyq AWARIA Incognito Ownage REBORN
Emelejt AWARIA Ownage Incognito REBORN
Nsane Ownage Incognito REBORN AWARIA

BeContender #2 rozpocznie się już w ten weekend o godzinie 12:00, kiedy to w meczu inauguracyjnym REBORN zmierzy się z Ownage. Transmisja z całego wydarzenia odbędzie się na platformie Twitch.tv na oficjalnym kanale BeChampions. Harmonogram rozgrywek dostępny jest pod tym adresem.