STS
Caedrel, LEC 2021 Summer
fot. Riot Games/Michał Konkol

Caedrel pozostanie komentatorem LEC

Podczas nocnego szaleństwa tuż po otwarciu okienka transferowego na scenie League of Legends świat obiegło wiele interesujących wieści. Jedną z nich było rzekome dołączenie Marca „Caedrela” Lamonta do Teamu Vitality na pozycję trenera. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyjdzie – choć podczas wtorkowej transmisji na swoim kanale mówił, że taki scenariusz jest możliwy, dziś ogłosił, że dalej będzie komentował mecze League of Legends European Championship.

CZYTAJ TEŻ:
Nieoficjalnie: Caedrel kandydatem na trenera w Teamie Vitality

Pozostanę na stanowisku komentatora. Jest wiele powodów takiej decyzji, ale przede wszystkim nie doświadczyłem jeszcze w pełni możliwości obecnego stanowiska, to znaczy nigdy nie komentowałem przed publiką zebraną w studiu. Nie chcę zmieniać roli po zaledwie roku, a kiedy zadecyduję, że przyszła pora na trenowanie, to chcę się temu poświęcić w pełni. Nie mogę się doczekać następnego roku – zakomunikował na swoim profilu na Twitterze.

Choć będzie to dopiero drugi rok, podczas którego Caedrel będzie w pełni poświęcony komentowaniu, już wcześniej zdarzało mu się pojawiać na oficjalnych transmisjach Riotu przy biurku analityków w roli eksperta. Zadebiutował jeszcze w sierpniu 2020 podczas play-offów letniej rundy LEC, wówczas jeszcze reprezentując barwy EXCEL ESPORTS jako dżungler tej formacji. Później mogliśmy go oglądać podczas zeszłorocznych Worlds również w roli komentatora, aż wreszcie LEC zaprezentowało go oficjalnie w swojej drużynie w styczniu 2021 roku. Od tego czasu mogliśmy go oglądać wielokrotnie w obu rolach, aczkolwiek częściej pojawiał się jako color caster. I w roku 2022 prawdopodobnie nie ulegnie to zmianie.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Pod ogłoszeniem Caedrela o pozostaniu na stanowisku komentatora pojawiło się wiele wyrazów wsparcia… oraz wiadomości, że to ekipa LEC wygrała przerwę międzysezonową. Oczywiście na te komentarze należy patrzeć z przymrużeniem oka (choć kto wie, jak prezentowałaby się klasyfikacja, gdyby jedną z drużyn stanowili na przykład Daniel Drakos, Andy „Vedius” Day, Eefje „sjokz” Depoortere razem z Caedrelem), aczkolwiek trzeba przyznać, że Lamont mógłby być interesującym wzmocnieniem dla Vitality, zwłaszcza biorąc pod uwagę głoszony w doniesieniach transferowych skład tej formacji. W nim rzekomo zobaczymy między innymi dwóch mistrzów LEC w postaci Luki „Perkza” Perkovicia oraz Matyáša „Carzzy’ego” Orsága.

CZYTAJ TEŻ:
Vitality stworzy superdrużynę? Na celowniku Perkz i Alphari
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ShowMaker Nuguri

Trzej zwycięzcy Worlds ponownie razem w DWG?

Okienko transferowe pomiędzy sezonem 2021 i 2022 obfituje w głośne i zaskakujące zmiany. Do takich dochodzi zarówno w Europie, Ameryce Północnej, jak...