STS
Dajor Astralis LEC
fot. twitter Astralis

Astralis w komplecie. Dajor ostatnim elementem układanki

Duńska organizacja w końcu odsłoniła wszystkie karty w sprawie swojej dywizji League of Legends. Astralis poinformowało dzisiaj na swoich profilach społecznościowych o tym, że midlanerem drużyny zostanie Oliver „Dajor” Ryppa. Nie można tego co prawda nazwać zaskoczeniem, ponieważ już od jakiegoś czasu łączono tego zawodnika z formacją występującą w League of Legends European Championship. Śledź […]

Duńska organizacja w końcu odsłoniła wszystkie karty w sprawie swojej dywizji League of Legends. Astralis poinformowało dzisiaj na swoich profilach społecznościowych o tym, że midlanerem drużyny zostanie Oliver „Dajor” Ryppa. Nie można tego co prawda nazwać zaskoczeniem, ponieważ już od jakiegoś czasu łączono tego zawodnika z formacją występującą w League of Legends European Championship.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Dajor zadebiutuje w LEC

Ruch ten, mimo że wcześniej już znany, może być dla niektórych zaskakujący. Gracz ma bowiem za sobą dopiero pięć miesięcy doświadczenia w profesjonalnej grze w LoL-a. Jak dowiadujemy się na oficjalnej stronie Astralis, Niemiec sam nie może uwierzyć w swoje szczęście. – Podczas tryoutów z Astralis czułem, że od samego początku istnieje synergia między mną i kolegami z drużyny. Myślę, że bardzo dobrze się dogadujemy. Wciąż nie mogę uwierzyć, że zagram przeciwko najlepszym zawodnikom w Europie. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę zmierzyć się i sprawdzić w boju z najlepszymi midlanerami – czytamy w komunikacie.

Umiejętności zawodnika sprawdzono podczas wspomnianych już wyżej tryoutów. Sztab szkoleniowy był najwyraźniej pod wrażeniem jego formy, ponieważ treningi Niemca z zespołem organizacji zostały przedłużone. Na stronie Astralis możemy przeczytać, że midlaner zaimponował wszystkim m.in. zdolnością adaptacji skomplikowanych pojęć związanych z grą oraz jego występami podczas scrimów.

Podczas pięciu miesięcy swojej kariery na profesjonalnej scenie LoL-a Dajor reprezentował jak na razie tylko barwy Fnatic Rising pod okiem polskiego szkoleniowca, Pawła „delorda” Szabli. Tam podczas jednego splitu zdołał wraz ze swoją drużyną zająć drugie miejsce w Northern League of Legends Championship, a następnie zaimponować wszystkim swoją formą podczas European Masters. Tutaj także był niezwykle blisko sukcesu, ponieważ akademia czarno-pomarańczowych doszła do samego finału. W ostatecznej batalii lepsze okazało się jednak Karmine Corp wraz z Jakubem „Cinkrofem” Rokickim na pokładzie.

Oficjalny skład Astralis na przyszły sezon LEC:

Matti „WhiteKnight” Sormunen
Nikolay „Zanzarah” Akatov
Oliver „Dajor” Ryppa
Kasper „Kobbe” Kobberup
Hampus „promisq” Abrahamsson
Baltat „AoD” Alin-Ciprian

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

m0NESY: Jestem pewny, że jestem gotowy na grę w tier 1

Ilya "⁠m0NESY⁠" Osipov mimo zaledwie 16 lat już teraz jest jednym z najgorętszych nazwisk na wschodnioeuropejskiej scenie Counter-Strike'a. Co prawda...