STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Rozlosowano grupy mistrzostw świata w VALORANTA. Z kim zagra zespół Polaków?

Fani esportowej sceny VALORANTA z pewnością mają na czerwono zaznaczoną w kalendarzach datę 1 grudnia. Wszak to właśnie wtedy oficjalnie rozpoczną się pierwsze w historii mistrzostwa świata w FPS-ie od Riot Games! Już dziś poznaliśmy grupy, w jakich rywalizować będą poszczególni uczestnicy. starxo i zeek poznali rywali A to informacja istotna także z punktu widzenia […]

Fani esportowej sceny VALORANTA z pewnością mają na czerwono zaznaczoną w kalendarzach datę 1 grudnia. Wszak to właśnie wtedy oficjalnie rozpoczną się pierwsze w historii mistrzostwa świata w FPS-ie od Riot Games! Już dziś poznaliśmy grupy, w jakich rywalizować będą poszczególni uczestnicy.

starxo i zeek poznali rywali

A to informacja istotna także z punktu widzenia Polski, bo przecież w Berlinie pojawi się dwóch naszych rodaków, tj. Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt. Ich Acend ostatecznie przyporządkowane zostało do grupy A, w której znalazły się również m.in. wicemistrz trzeciego etapu VALORANT Champions Tour, Team Envy, a także drugi najwyżej notowany zespół w Brazylii, Vivo Keyd. Jednakże pierwszym grupowym rywalem polskiego duetu i jego klubowych kolegów będzie X10 Esports. Mowa tutaj o składzie z Tajlandii, który zajął pierwsze miejsce w rankingu VCT dla Azji Południowo-Wschodniej. Niemniej podczas regionalnych eliminacji do Stage 3 podopieczni Yuranuna „0biego” Sanguranga zdecydowanie zawiedli, odpadając już w fazie grupowej, nietrudno więc domyślić się, że to właśnie Acend przystąpi do tego starcia jako faworyt. Zwłaszcza że ekipa Polaków dopiero co mogła świętować wicemistrzostwo Red Bull Home Ground oraz zdobycie mistrzowskiego tytułu LVP Rising Series.

Mistrzowie VCT Masters w różnych grupach

Jeżeli zaś chodzi o inne zbiory, to w grupie B umieszczono najlepszy zespół drugiego etapu VCT Masters, Sentinels. Ten spróbuje odzyskać dobre imię, ale przeszkodzić mu w tym będą chciały KRÜ Esports, Team Liquid oraz FURIA Esports, która w pierwszej serii starć podejmie zespół z Ameryki Północnej. Z kolei zbiór C to mistrzowie etapu numer trzy. Gambit Esports, bo o tej drużynie tu mowa, zmierzy się z Teamem Secret, aczkolwiek nieco z tyłu poczynaniom graczy z regionu CIS przyglądać się będą Crazy Raccoon i Team Vikings. Najmocniej jednak ze wszystkich prezentuje się grupa D. To przecież właśnie tam trafili m.in. czołowi przedstawiciele europejskiej i północnoamerykańskiej sceny, odpowiednio Fnatic oraz Cloud9. O awans do fazy pucharowej przyjdzie im walczyć z Vision Strikers, najlepszym składem Korei Południowej, a także FULL SENSE, czyli zwycięzcą eliminacji ostatniej szansy dla Azji i Pacyfiku.

Podział na grupy VALORANT Champions 2021:

Grupa A

Grupa B

Acend Team Envy FURIA Esports KRÜ Esports
Vivo Keyd X10 CRIT Team Liquid Sentinels

Grupa C

Grupa D

Crazy Raccoon Gambit Esports Cloud9 Blue Fnatic
Team Secret Team Vikings FULL SENSE Vision Strikers

VALORANT Champions 2021 odbędzie się między 2 a 12 grudnia w Berlinie. To właśnie w stolicy Niemiec szesnaście formacji stoczy ostateczny bój o tytuł mistrza świata w VALORANCIE.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dajor Astralis LEC

Astralis w komplecie. Dajor ostatnim elementem układanki

Duńska organizacja w końcu odsłoniła wszystkie karty w sprawie swojej dywizji League of Legends. Astralis poinformowało dzisiaj na swoich profilach sp...