Afreeca Freecs bardzo szybko rozpoczęła i zakończyła przebudowę swojego składu w League of Legends. Parę dni temu z kontraktu zwolniona została czwórka zawodników, czyli wszyscy oprócz Kima „Kiina” Gi-ina. Do niego dołączy zupełnie nowa mieszanka młodości oraz doświadczenia, która już wkrótce postara się odkupić grzechy poprzedniego rosteru.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Afreeca Freecs w nowej odsłonie

Owo odkupienie będzie dotyczyć dość rozczarowujących wyników w sezonie 2021. Formacja, która jeszcze niedawno siała postrach i obrosła swego rodzaju legendą, nie może zaliczyć tego sezonu do najbardziej udanych. Niezadowalające rezultaty podczas wiosennego splitu League of Legends Champions Korea z pewnością ukuły. Organizacja nie zdołała wówczas zakwalifikować się nawet do fazy play-off, kończąc na siódmym miejscu w tabeli. Latem sytuacja nieco się poprawiła. Była lepsza o całe jedno oczko, które pozwoliło na udział w etapie pucharowym. Tam jednak Afreeca skończyła jednak swoją przygodę bardzo szybko, bo już po pierwszej serii z NS RedForce. W ten sposób po raz kolejny musiała pożegnać się z marzeniami o tytule mistrza Korei oraz występach na Worlds 2021.

Kto zasili szeregi tej drużyny? W lesie zobaczymy Choia "Ellima" El-lima, którego można kojarzyć z T1. Tam jednak częściej niż na Summoners Rifcie przebywał na ławce rezerwowych. Środkową aleję przejmie Yoo "FATE" Su-hyeok. 21-latek poprzedni sezon rozgrywał w barwach Liiv SANDBOX. Strzelca raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Na dolnej alei Afreecę reprezentować będzie Park "Teddy" Jin-seong, a jego partnerem zostanie Ryu "Hoit" Ho-seong. Oboje związani wcześniej byli z T1 i podobnie, jak w przypadku Ellima, zeszły sezon minął im pod znakiem rezerw.

Obecny skład Afreeca Freecs prezentuje się następująco:

Kim „Kiin” Gi-in
Choi "Ellim" El-lim
Yoo "FATE" Su-hyeok
Park "Teddy" Jin-seong
Ryu "Hoit" Ho-seong