Dziś rozpoczęła się główna część trzeciej odsłony Pinnacle Fall Series. A to oznacza, że do gry wejdzie też akademia MOUZ, która już wcześniej otrzymała z rąk organizatorów bezpośrednie zaproszenie, dzięki czemu będzie miała okazję, by powalczyć o kolejny sukces.

MOUZ NXT vs
(18:00, BO3)
Nexus Gaming

O kolejny, bo przecież nieco ponad tydzień temu Kamil „siuhy” Szkaradek, Hubert „Szejn” Światły i ich koledzy mogli wznieść po raz drugi z rzędu puchar za mistrzostwo WePlay Academy League. MOUZ NXT ewidentnie znalazło patent na te rozgrywki, ale wciąż czeka na pierwsze osiągnięcie na arenie seniorskiej. W poprzedniej edycji Pinnacle Fall Series było już blisko, bo zespół naszych rodaków dotarł aż do półfinału, gdzie jednak musiał uznać wyższość Lyngby Vikings. Teraz więc wypadałoby przynajmniej powtórzyć ten wyczyn, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że młode Myszy chciałyby też w końcu poznać smak złota na większej imprezie.

Pierwszą okazją, by zaprezentować własne ambicje, będzie poniedziałkowy bój w ramach pierwszej rundy turnieju głównego. Wtedy to MOUZ NXT stanie naprzeciwko Nexus Gaming, które w poprzednim miesiącu dokonało podwójnej roszady w swoim składzie. Przełożyło się to na triumf na Superbet Open 2021, lanie rozgrywanym w mieście Kluż-Napoka. Niemniej podczas online'owych Let'sGO ULTIMIGHT Series i eliminacji do Exeedme Revolution nie było już tak dobrze, co ewidentnie pokazuje, iż Rumuni po wspomnianych przetasowaniach nie doszli jeszcze w pełni do siebie. Nie ulega więc wątpliwości, że to akademia MOUZ przystąpi do dzisiejszego meczu jako murowany faworyt.

Spotkanie pomiędzy MOUZ NXT a Nexus Gaming wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w pod tym adresem.