Kolejny uczestnik League of Legends Championship Series jest już gotowy do walki o mistrzostwo Ameryki Północnej. Wczoraj późnym wieczorem swojego midlanera zaprezentowało FlyQuest, które potrzebowało wypełnić już tylko wakat na środkowej alei. Nowym midem FQ został sprowadzony z Francji Loïc "Toucouille" Dubois, dla którego będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania się na najwyższym szczeblu rozgrywek League of Legends.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Jak dotąd 20-latek miał okazję grać tylko na rodzimej, francuskiej scenie LoL-a, aczkolwiek zdążył odnieść kilka mniejszych i większych sukcesów. Do grona tych drugich należy zaliczyć chociażby dwa mistrzowskie tytuły La Ligue Française de League of Legends, do tych pierwszych – dwukrotne dotarcie do ćwierćfinału European Masters w roku 2020 jako zawodnik GamersOrigin. Co prawda rok 2021 pod banderą Gameward już tak udany nie był, bo największym osiągnięciem było dopiero piąte miejsce wiosennej rundy LFL, niemniej jego indywidualne występy wystarczyły, aby zainteresowało się nim FlyQuest.

"Gra w LCS to dla mnie ogromny krok naprzód"

Jestem niezwykle szczęśliwy, mając możliwość gry we FlyQuest. Dla mnie gra w LCS to ogromny krok naprzód. [...] Jest tu wielu naprawdę dobrych graczy, wręcz legend. Nie mogę się doczekać, aż będzie mi dane zagrać przeciwko nim – wyznał Toucouille w krótkim wideo przygotowanym przez FlyQuest, dostępnym poniżej. – Dziękuję tym, którzy śledzili moją przygodę na francuskiej scenie. LFL było bardzo ekscytujące w tym roku i będzie też w przyszłym. Dalej mam w pamięci francuskich fanów, którzy wiele dla mnie znaczą. Co do kibiców FlyQuest i LCS – jeszcze ich nie poznałem, ale czekam z niecierpliwością na możliwość interakcji z nimi – dodał.

Kto jeszcze we FlyQuest?

U boku Dubois zobaczymy między innymi Zaqueriego "Aphromoo" Blacka, który również dołączył do FQ podczas tego okienka transferowego. Wiadomo również, że na bocie ujrzymy Johnsona "Johnsuna" Nguyena, powracającego do pierwszego składu FlyQuest, dzięki czemu raz jeszcze będziemy mogli oglądać go w duecie z aphromoo. Teoretycznie niewiadomymi pozostają górna aleja i dżungla, aczkolwiek wciąż ważne kontrakty posiadają Colin "Kumo" Zhao oraz Brandon "Josedeodo" Joel Villegas, a sama organizacja jak dotąd nie informowała o rozstaniu z którymś z nich, co może sugerować, że w tej części mapy do zmian nie dojdzie.

Tak prezentuje się najbardziej prawdopodobny skład FlyQuest na LCS 2022 Spring:

Colin "Kumo" Zhao
Brandon "Josedeodo" Joel Villegas
Loïc "Toucouille" Dubois
Johnson "Johnsun" Nguyen
Zaqueri "Aphromoo" Black