STS
Ekken Wisła
fot. Wisła All iN! Games Kraków

Wisła All iN! Games Kraków odpada z kwalifikacji do DPC

Wisła All iN! Games Kraków szybko odpada z walki o awans do drugiej dywizji Dota Pro Circuit. W drugim meczu zamkniętych kwalifikacji Polacy musieli uznać wyższość EURONICS Gaming. Porażka 0-2 w mapach była najbardziej dotkliwą klęską w krótkiej przygodzie Wiślaków.

Na pierwszej mapie ryzykowny draft, na drugiej Wisła nie zaistniała

Wisła All iN! Games Kraków w swojej krótkiej historii zdołała już rozegrać mecz z Euronics Gaming. Była to porażka 0-1 w pierwszych otwartych kwalifikacjach, o której napisaliśmy tutaj.

Polacy postanowili w meczu przeciwko faworyzowanym przeciwnikom skorzystać z draftu PSG.LGD z czasów pomniejszych turniejów przed TI 10. Wtedy trener chińskiego wicemistrza świata – Zhang „xiao8” Ning – grał na midzie Spirit Breakerem. SB nie jest herosem na pozycję numer 2, a to, że LGD potrafiło wygrywać mecze, było raczej zasługą siły chińskiej ekipy, a nie siłą draftu. Gra dość wcześnie wypadła spod kontroli Wisły, ponieważ trójka core’ów EURONICS zdobyła dużą przewagę nad Spirit Breakerem Kuby „Jacoba” Staniszewskiego. Pomimo pojedynczych zabójstw na zawodnikach przeciwnika gra skończyła się niepowodzeniem w 29. minucie.

Druga odsłona meczu pokazała przewagę taktyczną bardziej doświadczonego EURONICS, które zagrało ofensywny trilane. Ten ruch okazał się doskonały, ponieważ Wisła wybrała Slarka na carry, a ten potrzebuje bezpiecznej linii i dużego zasobu doświadczenia. Defensywny trilane nie pomógł, ponieważ wspierający nie nadawali się do tego typu gry. W efekcie rozgrywka już w laningu wypadła spod kontroli Wiślaków, a przewaga rywala w 13. minucie wynosiła 12 tysięcy w złocie. Prawdopodobieństwo wygranej w tak wczesnej fazie meczu wynosiło jedynie 3%. Rywale nie zwalniali tempa, a 21. minuta była momentem, w którym nadzieje kapitana Marcela „Ekkena” Hołowienko i jego kolegów na awans do kolejnej rundy prysnęły.

Wiślakom pozostaje dotrzeć się jako zespół i pracować nad większością aspektów gry. Tak młody zespół ma dużo przestrzeni na poprawę i po pierwszym Majorze tego sezonu będzie mieć szansę zajść dalej w kolejnych kwalifikacjach. Miejmy nadzieję, że do tego czasu Wisła All iN! zagra w kilku pomniejszych turniejach, w których będzie osiągać lepsze wyniki.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired, Hans sama, Rogue, Worlds 2021

Hans sama żegna się z Rogue. Francuz od teraz rywalem Inspireda w LCS

Ostatni dni nie są szczególnie szczęśliwe dla fanów Rogue, przynajmniej jeśli chodzi o dywizję League of Legends tej organizacji. Wczoraj Łotrzyki ofi...