Od zakończenia Majora w Sztokholmie minęły ponad dwa tygodnie. W tym czasie większa część światowej czołówki odpoczywała, ale laba dobiega końca. Już dziś ruszają jesienne finały BLAST Premier 2021, podczas których dane nam będzie zobaczyć m.in. pierwsze efekty niedawnych kadrowych przetasowań.

Debiut nowego Astralis, powrót mistrzów świata

Największą uwagę skupiać na sobie będzie Astralis, które tuż po zakończeniu ostatnich mistrzostw świata dokonało naprawdę gruntownych zmian. Wszak poza składem znaleźli się współtwórcy historycznych triumfów, tj. Emil „Magisk” Reif, Peter „dupreeh” Rasmussen oraz Danny „zonic” Sørensen, a w ich miejsce zaangażowano Kristiana „k0nfiga” Wienecke i Benjamina „blame'aF” Bremera z Complexity Gaming, a także byłego trenera North, Alexandra „ave” Holdta. Zespół wygląda więc interesująco, ale trudno powiedzieć, czy odpali już teraz. Zwłaszcza że jego pierwszym rywalem w Kopenhadze będą Ninjas in Pyjamas, których szeregi dopiero co zasilił Patrick "es3tag" Hansen. Co ciekawe, 25-latek właśnie w Astralis zapracował sobie na łatkę naprawdę dobrego gracza, czego efektem były późniejsze angaże w Cloud9 oraz Complexity. Niemniej w żadnej z tych ekip Duńczyk nie zagrzał miejsca i dopiero teraz w NIP-ie u boku dobrze sobie znanego Nicolaia "dev1ce'a" Reedtza spróbuje na dobre przypomnieć o sobie kibicom.

Na serwerze zaprezentują się nam również świeżo upieczeni mistrzowie świata z Natus Vincere. Na ich drodze stanie zaś BIG, które w roli szkoleniowca poprowadzi pozyskany w pierwszej połowie listopada Niclas "enkay J" Krumhorn. Pod wodzą nowego trenera formacja z Niemiec ostatecznie nie wygrała V4 Future Sports Festival 2021 i teraz również trudno jej będzie powalczyć o coś więcej. Do żadnych przetasowań nie doszło natomiast w szeregach Heroic i FaZe Clanu, które to drużyny również zmierzą się ze sobą pierwszego dnia turnieju. Podobnie sytuacja wygląda w Teamie Vitality i Teamie Liquid, aczkolwiek w tym wypadku jest to raczej tylko cisza przed burzą. Wszak od dawna dużo mówi się na temat ruchów kadrowych, które mają mieć miejsce w obu wspomnianych zespołach. Na te jednak jeszcze trochę poczekamy, wcześniej więc pozostanie nam zobaczyć, jak składy te poradzą sobie w dotychczasowych zestawieniach.

Środowy harmonogram finałów BLAST Premier Fall:

24 listopada

Ćwierćfinał drabinki wygranych

12:00 Team Vitality vs Team Liquid BO3
15:00 Heroic vs FaZe Clan BO3
18:00 Natus Vincere vs BIG BO3
21:00 Ninjas in Pyjamas vs Astralis BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Fall 2021 zapraszamy do naszej relacji.