Gen.G Esports po solidnym występie na Worlds 2021 postanowiło dokonać kilku zmian w swoim składzie. Półfinał mistrzostw świata był świetnym wynikiem, jak na trzecią siłę Korei, jednak włodarze najwyraźniej mierzą jeszcze wyżej. Inaczej nowych transferów nie da się wyjaśnić. Organizacja przyjęła bowiem pod swoje skrzydła Sona "Lehendsa" Si-woo oraz Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Chovy i Lehends spotykają się po latach

Nie da się ukryć, że to ogromne wzmocnienia dla tej formacji. Pozyskanie zawodników takiego kalibru świadczy tylko o ambicjach Gen.G zarówno na scenie koreańskiej, jak i międzynarodowej. Chovy w barwach Hanwha Life Esports zagrał fenomenalnie podczas Worlds 2021 i doprowadził swoją ekipę z fazy play-in aż do ćwierćfinałów. Supergwiazda ze środkowej alei z pewnością była jednak głodna większych sukcesów, więc połączenie sił z czwartą drużyną świata ma tutaj sporo sensu.

Nie dziwi też, że wraz z 20-latkiem do zespołu dołącza Lehends. Obaj zawodnicy mieli już przyjemność grać ze sobą w trykotach legendarnego Griffin. W trakcie sezonu 2019 razem siali postrach w League of Legends Champions Korea i na mistrzostwach świata. Później jednak Chovy odszedł do DRX, a następnie przeszedł do HLE. Wyminął się on ze wspierającym, który 2020 rok spędził w tej właśnie organizacji, by następny rok grać w szeregach Afreeca Freecs.

Teraz jednak ponownie połączą siły w jednej z najpopularniejszych organizacji w Korei. Gen.G zakasało rękawy i wzięło się porządnie do kolekcjonowania kolejnych gwiazd. Obok Parka „Rulera” Jae-hyuka, który wciąż jest zakontraktowany z formacją, wczoraj dowiedzieliśmy się też o dwóch nowych wzmocnieniach. Ekipie tej udało się sprowadzić legendę sceny Hana „Peanuta” Wang-ho oraz niezwykle obiecującego Choia „Dorana” Hyeon-joona. Co ciekawe, toplaner też miał okazję występować u boku Chovy'ego i Lehendsa w barwach Griffin. Teraz wszystkie elementy układanki są na miejscu, a nowy skład Gen.G prezentuje się niezwykle ciekawie.

Obecny skład Gen.G prezentuje się następująco:

Choi „Doran” Hyeon-joon
Han „Peanut” Wang-ho
Jeong "Chovy" Ji-hoon
Park „Ruler” Jae-hyuk
Son "Lehends" Si-woo