Jeszcze wczoraj znaliśmy tylko jednego zawodnika Nongshim RedForce na sezon 2022 League of Legends Champions Korea. Organizacja nie zamierzała jednak zwlekać w nieskończoność z prezentacją kolejnych nabytków i dziś przedstawiła nowego dżunglera oraz wspierającego głównego składu. Tymi będą odpowiednio Lee "Dread" Jin-hyeok oraz Lee "Effort" Sang-ho.

Trzy lata Dreada w Afreeca Freecs

Dla pierwszego z wymienionych oznacza to zmianę barw klubowych po trzech latach z rzędu spędzonych w Afreeca Freecs. Nie zawsze jednak Dread był wyjściowym dżunglerem, bo w 2020 roku musiał on dzielić miejsce w składzie z Lee "Spiritem" Da-yoonem. I choć w minionym sezonie znów był jedynym wyborem do lasu, to same wyniki pozostawiały wiele do życzenia. Wiosną nie udało się nawet zakwalifikować do play-offów, latem zaś sztuka ta dokonała się ledwo co, a i tak AFs przegrało już pierwszy mecz w nich. Liczba zgromadzonych Championship Points była za mała, by liczyć na miejsce w Regional Qualifier i po raz kolejny Dreadowi nie udało zakwalifikować się na Worlds.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Z SKT przez Liiv SANDBOX do NS RedForce

Drugi nowy nabytek NS RedForce miał już okazję pokazać się na mistrzostwach świata, ba – dotarł nawet do półfinału. Miało to miejsce w roku 2019, kiedy to Effort reprezentował jeszcze barwy SK telecom T1 (obecnie już T1). U boku m.in. Lee "Fakera" Sang-hyeoka Effort zdobył mistrzostwo Korei, a podczas Worlds 2019 jego ekipa pożegnała się z szansami na triumf jako ostatnia spośród reprezentantów LCK. Kilka miesięcy później udało się obronić puchar koreańskich rozgrywek, jednak nieudany letni split zakończył się zmianami w szeregach. I tak oto Effort powędrował do Liiv SANDBOX, gdzie wraz z kompanami... zamykał tabelę po wiosennym splicie. Lepiej poszło latem, kiedy to udało się zakwalifikować do play-offów oraz Regional Qualifier, jednak koniec końców LSB musiało pożegnać się z szansami na udział w mistrzostwach świata.

Pozostają dwie niewiadome

Tym samym znamy już większość składu Nongshim RedForce na kolejny sezon LCK, ale wciąż niejasne są wakaty na pozycji toplanera i marksmana. Wiadomo natomiast, że w drużynie zagra Gwak "Bdd" Bo-seong, który wczoraj został oficjalnie przedstawiony w szeregach NS. Dla 22-latka oznaczało to zmianę drużyny po dwuletniej przygodzie z Gen.G Esports, aczkolwiek o jego następcę fani nie muszą się martwić. Dziś dowiedzieliśmy się bowiem, że miejsce Bdd w Gen.G zajmie jedna z gwiazd koreańskiej sceny – Jeong "Chovy" Ji-hoon.

CZYTAJ TEŻ:
Gen.G pozyskuje kolejne gwiazdy. Znamy pełny skład na przyszły sezon

Tak prezentuje się obecny skład NS RedForce na LCK 2022 Spring:

Lee "Dread" Jin-hyeok
Gwak „Bdd” Bo-seong
Lee "Effort" Sang-ho