Koniec niejasności co do składu Nongshim RedForce na najbliższy split League of Legends Champions Korea. Dziś organizacja zaprezentowała dwóch kolejnych graczy wyjściowego składu, a to oznacza, że poznaliśmy już kompletną piątkę, jaka powalczy o mistrzostwo południowokoreańskich rozgrywek. I, co ciekawe, dla zdecydowanej większości graczy smak zdobycia trofeum LCK jest już dobrze znany.

Dotychczas wiedzieliśmy o zakontraktowaniu przez NS RedForce dwóch byłych mistrzów koreańskiej ligi. Mowa o Gwaku "Bdd" Bo-seongu oraz Lee "Efforcie" Sang-ho, którzy podnosili puchar LCK po dwa razy. Teraz jednak wiemy, że w NS zagrają też inni triumfatorzy LCK... a wśród nich także mistrz świata. Do zespołu dołączyli bowiem były toplaner T1, Kim "Canna" Chang-dong, a także Jang "Ghost" Yong-jun – były botlaner DWG KIA.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


DWG KIA i NS wreszcie doszły do porozumienia

Dołączenie tego drugiego może być szczególnie zaskakujące, biorąc pod uwagę nie tylko opuszczenie ekipy, z którą podnosił Puchar Przywoływacza, ale też zawirowania transferowe na linii NS-DWG KIA. Od oskarżeń ze strony NS o podbieranie zawodników, przez ciągłe wymiany oświadczeń i (już usunięty) wpis samego Ghosta, który według tłumaczenia Inven Global wspominał, że "pewna drużyna oszukała go i zabrała mu trzy dni z życia", po ostateczne oświadczenie, w którym obie drużyny oznajmiły, że wyjaśniły sobie wszystkie nieporozumienia. Sprawa znalazła więc szczęśliwy finał w postaci transferu Ghosta, choć lepszym określeniem byłby tu raczej "pokojowy finał" – to, czy będzie on szczęśliwy (zwłaszcza dla Ghosta) pokażą same rozgrywki.

Niewiadomych w LCK wciąż sporo

Co warte odnotowania, Nongshim RedForce jest dopiero drugą drużyną, która zaprezentowała kompletną wyjściową piątkę na wiosenny split rozgrywek. Wczoraj rozwiały się wszelkie wątpliwości dotyczące składu Gen.G Esports po ogłoszeniu angażu Sona „Lehendsa” Si-woo oraz Jeonga „Chovy’ego” Ji-hoona. Wracając jednak do NS RedForce – tak prezentuje się skład formacji na wiosenny split LCK 2022:

Kim "Canna" Chang-dong
Lee „Dread” Jin-hyeok
Gwak „Bdd” Bo-seong
Jang "Ghost" Yong-jun
Lee „Effort” Sang-ho
CZYTAJ TEŻ:
Gen.G pozyskuje kolejne gwiazdy. Znamy pełny skład na przyszły sezon