Wieczorem oraz w nocy z wtorku na środę Cloud9 pożegnało trójkę swoich dotychczasowych trenerów. Z organizacją rozstali się Alfonso „Mithy” Rodríguez, Kim „Reignover” Yeu-jin oraz Jonathan „Westrice” Nguyen. Wakat na stanowisku głównego szkoleniowca oficjalnie został wypełniony stosunkowo szybko, bo niewiele ponad 24 godziny później. Minionej nocy C9 zaprezentowało Nicka "LS-a" De Cesare jako swojego nowego trenera pierwszego składu.

"Podczas rozmów z Cloud9 uznałem, że nie będzie dla mnie lepszego miejsca"

Wielu pewnie zastanawia się, jak to wszystko się zaczęło, zwłaszcza że odrzucałem oferty drużyn przez wiele lat. Ta przerwa międzysezonowa była jednak inna, bo rozmyślałem, co zamierzam dalej robić w kwestii League of Legends. [...] Gdy przyszła oferta od Cloud9 uznałem, że jeśli miała kiedyś być szansa dla mnie na powrót na profesjonalną scenę, to byłaby właśnie teraz, o ile gwiazdy ułożyłyby się szczęśliwie – stwierdził LS w wideo przygotowanym przez jego nową organizację (do obejrzenia powyżej). – Podczas ostatnich Worlds spostrzegłem, że drużyny z LCK i LPL zanotowały regres pod kątem gameplayu i pomyślałem, że to jest naprawdę możliwe, aby drużyny z zachodu wychodziły górą. Nigdy wcześniej nie miałem takiego wrażenia, a podczas rozmów z Cloud9 uznałem, że nie będzie dla mnie lepszego miejsca – dodał.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


"LS potrafi wskazać członków sztabu szkoleniowego, których my również uważamy za wartościowych"

Kilka słów na temat dołączenia LS-a do Cloud9 powiedział też dyrektor generalny organizacji, Jack Etienne. – Podczas naszej pierwszej rozmowy mieliśmy bardzo rzeczową konwersację na temat tego, co ja zamierzałem stworzyć i kilka sugestii dotyczących graczy i trenerów, którzy zdaniem LS-a byliby wzmocnieniem dla Cloud9. Dwaj z nich to Veigar i Max [Marius "Veigar v2" Aune i Max Waldo – przyp. red.], których zdecydowałem się zakontraktować i cieszę się, że są częścią naszej drużyny. To pokazało mi, że LS potrafi wskazać członków sztabu szkoleniowego, których my również uważamy za wartościowych. Był to jasny sygnał, że jeśli kiedyś LS zdecydowałby się dołączyć do Cloud9, również świetnie by się tu odnalazł – stwierdził Etienne.

Nowa krew w Cloud9

LS znany jest głównie z koreańskich rozgrywek (oraz ich komentarza – wielokrotnie mieliśmy okazję oglądać go za mikrofonem właśnie w ramach League of Legends Champions Korea). Patrząc na nowy skład Cloud9 można odnieść wrażenie, że De Cesare miał swój wkład w wygląd ostatecznej piątki. Spośród wszystkich członków wyjściowej formacji trzech z nich pochodzi z Korei, aczkolwiek wciąż nie jest jasna kwestia wspierającego, gdzie równolegle znaleźli się Kim „Winsome” Dong-keon oraz Jonah „Isles” Rosario. W ramach przypomnienia, tak będzie prezentował się skład Cloud9 na sezon 2022 League of Legends Championship Series:

Park „Summit” Woo-tae
Robert „Blaber” Huang
Ibrahim „Fudge” Allami
Kim „Berserker” Min-cheol
Kim „Winsome” Dong-keon/Jonah „Isles” Rosario