Duński skład występujący pod banderą Copenhagen Flames to jedno z objawień PGL Major Stockholm 2021. Nic więc dziwnego, że szybko zaczęto zastanawiać się nad tym, jaka przyszłość czekać będzie graczy ze Skandynawii.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Nowy start w barwach Complexity?

Przypomnijmy, że już sam awans Flames na Majora był ogromnym zaskoczeniem. A to był dopiero początek, bo na samych zawodach Fredrik "roeJ" Jørgensen i spółka pokonali m.in. Astralis, Heroic i FaZe Clan, dzięki czemu zakończyli Fazę Nowych Pretendentów bez porażki, by następnie do samego końca bić się o awans do play-offów. Ostatecznie po ten ostatni nie udało się sięgnąć, ale i tak o Duńczykach zrobiło się głośno. Już wtedy zresztą stało się jasne, że dotychczasowy pracodawca może okazać się dla zawodników zbyt mały.

Niewykluczone zresztą, że już niedługo ekipa przywdzieje nowe barwy. Jak bowiem zgodnie podają serwisy Esport Fire, Jaxon oraz HLTV, gracze Flames są na zaawansowanym etapie negocjacji z Complexity Gaming. Cała transakcja ma być bliska finalizacji i tak naprawdę wszystko zależy już tylko od tego, czy wszyscy zawodnicy zaakceptują warunki indywidualnych kontraktów. Dla coL byłaby to szansa na nowy start po tym, jak formacja ta kilka tygodni temu rozwiązała swój dotychczasowy zespół. Wówczas włodarze z USa mówili o nowym starcie, a roeJ i jego koledzy mogliby im taki zagwarantować.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Complexity Gaming będzie prezentować się następująco:

  • Rasmus "⁠HooXi⁠" Nielsen
  • Fredrik "⁠roeJ⁠" Jørgensen
  • Nico "⁠nicoodoz⁠" Tamjidi
  • Rasmus "⁠Zyphon⁠" Nordfoss
  • Jakob "⁠jabbi⁠" Nygaard