Start nowej odsłony League of Legends European Championship zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu kolejni uczestnicy rozgrywek odsłaniają karty dotyczące swoich składów. Identycznie jest w przypadku G2 Esports. Zespół zaprezentował właśnie sztab szkoleniowy, który tworzyć będą Dylan Falco i Rodrigo "Rodrigo" Domingues Oliveira.

Nieudany sezon

2021 rok dla G2 był – mówiąc wprost – jedną wielką klapą. Ekipa nie zdołała wygrać żadnego z dwóch splitów LEC i nie awansowała na Worlds 2021. Rozczarowujące dla kibiców, graczy i klubu wyniki zaowocowały roszadami. Kilka tygodni temu zapowiedziano, że przed startem sezonu 2022 wymieniony zostanie między innymi sztab szkoleniowy. Pożegnano więc Fabiana "GrabbZa" Lohmanna, Christophera "Duffmana" Duffa i Dimitria "Noodleza" Zografosa.


Aktualne informacje o transferach League of Legends:


G2 prezentuje nowy sztab

Plotki na temat następców wspomnianej trójki krążyły po sieci od dłuższego czasu, ale dopiero dziś zostały potwierdzone. Głównym trenerem G2 Esports będzie od teraz Dylan Falco. Kanadyjczyk w swojej karierze pracował zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie. W przeszłości pracował m.in. dla Fnatic, a ostatnio prowadził skład FC Schalke 04 Esports. Falco wspomagany będzie przez wspomnianego już wcześniej Rodrigo. Portugalczyk nie ma może aż tak wielkiego doświadczenia, ale bez dwóch zdań jest sprawdzoną opcją dla głównego szkoleniowca. Wszystko dlatego, że miał okazję z nim współpracować przez długi czas pod banderą S04.

W najbliższym sezonie LEC w trykotach G2 występować mają Marcin "Jankos" Jankowski i Rasmus "Caps" Winther. Pozostałe elementy składu League of Legends dotychczas nie zostały oficjalnie zaprezentowane. Doniesienia prasowe mówią jednak, że na topie grał będzie Sergen „BrokenBlade” Çelik, zaś duet na dolnej alei utworzą Victor „Flakked” Lirola i Raphaël „Targamas” Crabbé.

Wiosenny split League of Legends European Championship rozpocznie się 14 stycznia 2022 roku. Szczegółowe informacje o rozgrywkach znajdziecie w naszej relacji tekstowej.