Kolejna drużyna jest już gotowa do walki o mistrzostwo League of Legends Champions Korea. Dziś nad ranem swoją wyjściową piątkę oraz sztab szkoleniowy zaprezentowało T1. Od jakiegoś czasu wiemy już, że w drużynie zagra Lee "Faker" Sang-hyeok, który dwa tygodnie temu oficjalnie przedłużył swój kontrakt z dotychczasowym pracodawcą. Teraz poznaliśmy jego kompanów na Summoner's Rifcie.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Czwórka półfinalistów Worlds oraz Zeus...

Na górnej alei zobaczymy Choia "Zeusa" Woo-je, który choć miał już okazję zagrać kilkanaście gier w ramach wiosennego splitu sezonu 2021, teraz będzie nie tylko głównym, ale jedynym toplanerem T1. Zmian też nie musimy spodziewać się w dżungli oraz na pozycji marksmana – te zajmować będą odpowiednio Moon "Oner" Hyeon-joon i Lee "Gumayusi" Min-hyeong. Obaj zdecydowali się przedłużyć swoje umowy z T1, lecz tym razem nie będą musieli aż tak martwić się o zmiany w składzie, bowiem podczas prezentacji nie pojawiły się inne opcje na te dwie pozycje. Podobnie zresztą sprawa ma się ze środkową linią – wspomniany wcześniej Faker będzie jedynym wyborem T1 w nadchodzącym splicie.

...i drugi wspierający dla pewności

Inaczej to wygląda, jeśli chodzi o pozycję wspierającego. Tam wciąż znajduje się Ryu "Keria" Min-seok, który był głównym supportem przez cały rok 2021, ale tym razem będzie musiał walczyć o miejsce w wyjściowej piątce. Awans do głównej dywizji wywalczył bowiem Kim "Asper" Tae-gi powołany z drużyny akademii. W efekcie będziemy mieć więc do czynienia z sześcioosobową formacją z dwójką wspierających. Jeśli zaś chodzi o sztab szkoleniowy, tam najważniejszą funkcję będzie sprawował Choi "Polt" Seong-hun, którego wspierać będą Kim "Moment" Ji-hwan oraz Bae "Bengi" Seong-woong.

Tak prezentuje się skład T1 na LCK 2022:

Choi "Zeus" Woo-je
Moon "Oner" Hyeon-joon
Lee "Faker" Sang-hyeok
Lee "Gumayusi" Min-hyeong
Ryu "Keria" Min-seok/Kim "Asper" Tae-gi

To piąta drużyna z LCK, która oficjalnie zaprezentowała swój skład na nadchodzący sezon rozgrywek. Wcześniej dokonały tego Gen.G Esports, Nongshim RedForce, DWG KIA oraz kt Rolster. Aby pozostać na bieżąco ze wszelkimi roszadami na scenie League of Legends, zachęcamy do śledzenia naszego huba transferowego, który znajduje się pod tym adresem.

Na chwilę obecną data startu LCK 2022 Spring pozostaje nieznana.