Po kilkunastu miesiącach Joshua "steel" Nissan oficjalnie opuścił szeregi 100 Thieves. Doświadczony Kanadyjczyk bynajmniej jednak nie pozostał bezrobotny zbyt długo, bo już zdążył znaleźć nowy dom. Tym będzie T1, gdzie spotka się on ze swoim starym znajomym z czasów wspólnej gry na scenie CS:GO, Tylerem "Skadoodlem" Lathamem.

Sukces, ławka rezerwowych i powrót do gry

Nissan z powodu bana otrzymanego za ustawienie meczu w barwach iBUYPOWER od dawna nie miał już czego szukać w Counter-Strike'u. Nic więc dziwnego, że w ubiegłym roku przeniósł się na scenę VALORANTA. To właśnie tam we wrześniu 2020 przywdział barwy słynnego 100 Thieves, które pod jego wodzą wygrało m.in. północnoamerykański turniej First Strike. Ekipa bardzo dobrze wypadła też podczas berlińskich finałów trzeciego etapu VALORANT Champions Tour, docierając aż do półfinału. Mimo to jednak zaledwie tydzień po powrocie ze stolicy Niemiec steel wylądował na ławce rezerwowych i nie brał udziału w eliminacjach ostatniej szansy.

Niemniej już w listopadzie zaczęto plotkować na temat możliwych przenosin Nissana do T1. I te ostatecznie doszły do skutku, a Kanadyjczyk został mianowany nowym IGL-em. – Jestem podekscytowany faktem, że będzie mógł występować wspólnie z tak utalentowanym składem, który podziela moją wizję dotyczącą wygrywania jak największej liczby trofeów. Teraz musimy wziąć się do roboty, by wykonać swoje zadanie – nie krył zadowolenia 31-latek. Co ciekawe, steel nie został ściągnięty w miejsce żadnego innego zawodnika. Zamiast tego w zespole prowadzonym przez Davida Denisa znajduje się obecnie sześciu zawodników, ale nie wiadomo, czy ten stan się utrzyma. Tym bardziej że sporo mówiło się na temat potencjalnego powrotu Timothy'ego "autimatica" Ta na scenę CS:GO.

W tej sytuacji skład T1 prezentuje się następująco:

  • Tyler „Skadoodle” Latham
  • Timothy „autimatic” Ta
  • Rahul „curry” Nemani
  • Anthony „dawn” Hagopian
  • Zander „thwifo” Kim
  • Joshua „steel” Nissan
  • David Dennis – trener