Podczas ostatnich kilku tygodni kolejni uczestnicy League of Legends Champions Korea prezentowali nam swoje zespoły na nadchodzący sezon południowokoreańskich rozgrywek. Ostatnią niewiadomą było Hanwha Life Esports, które najdłużej zwlekało z ogłoszeniem swojego składu. Dziś w nocy zdecydowało się jednak rozwiać wątpliwości i ujawnić formację na LCK 2022, co oznacza, że znamy już wszystkie ekipy, jakie powalczą o mistrzowski tytuł.

Trzy nowe twarze w HLE

Do Hanwha Life dołączyli trzej nowi zawodnicy, a są nimi Kim "OnFleek" Jang-gyeom, Kim "Karis" Hong-jo oraz Lee "SamD" Jae-hoon. Pierwszego z nich mogliśmy oglądać głównie w barwach Liiv SANDBOX (oraz wcześniej SANDBOX Gaming), gdzie spędził łącznie trzy lata. W ostatnich miesiącach jednak organizacja stawiała tylko na Kima "Croco" Dong-beoma, co mogło skłonić OnFleeka do zmiany pracodawcy. Ostatecznie zdecydował się on dołączyć do HLE, jednak tu również jego miejsce w wyjściowym składzie będzie stało pod znakiem zapytania. Prezentując skład na wiosenny split nie zabrakło również Kima "Willera" Jeong-hyeona, który w Hanwha Life gra już od kilku miesięcy.

Takich niewiadomych nie ma natomiast w kontekście innych pozycji w HLE. Na topie grał będzie Lee "DuDu" Dong-ju, który po rozstaniu organizacji z Parkiem "Morganem" Gi-tae został głównym oraz jedynym wyborem na na górną linię. Na środkowej alei zobaczymy Kima "Karisa" Hong-jo, który choć zaliczył już debiut w rozgrywkach najwyższego szczebla, to pod banderą Gen.G rozegrał w LCK tylko trzy gry, a większość czasu spędził w drugiej lidze. Teraz przed nim wyzwanie znacznie większego kalibru. Dolną alejkę prowadził będzie Lee "SamD" Jae-hoon, który po dwóch latach spędzonych w Chinach wraca w rodzime strony. U jego boku zobaczymy dobrze znanego fanom HLE Oh "Vstę" Hyo-seonga.

Tak prezentuje się kompletny skład Hanwha Life Esports na LCK 2022:

Hanwha Life Esports Lee "DuDu" Dong-ju
Kim "OnFleek" Jang-gyeom/Kim "Willer" Jeong-hyeon
Kim "Karis" Hong-jo
Lee "SamD" Jae-hoon
Oh "Vsta" Hyo-seong

Na tym jednak nie kończymy. Skoro wspomnieliśmy, że znamy już składy wszystkich formacji na wiosenny split, to czas zebrać to wszystko w jedno miejsce. Poniżej przentują się wszystkie formacje, jakie wezmą udział w walce o mistrzostwo LCK 2022 Spring:

Afreeca Freecs

DWG KIA

DRX

Fredit BRION

Gen.G Esports

Kiin Burdol Kingen Sw0rd Doran
Ellim Canyon Psyosik Morgan Peanut
FATE ShowMaker Zeka UmTi Chovy
Teddy deokdam Deft Lava Ruler
Hoit Kellin Taeyoon Hena Lehends
BeryL Delight
Cain kkOma Kim Edgar Score

Hanwha Life Esports

Hanwha Life Esports

kt Rolster

Liiv SANDBOX

Nongshim RedForce

T1

DuDu Rascal Dove Canna Zeus
Willer Cuzz Croco Dread Oner
OnFleek Aria Closer Bdd Faker
Karis Aiming Envyy Ghost Gumayusi
SamD Life Kael Effort Keria
Vsta Asper
Kezman Hirai Micro sBs Moment

Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy wystartuje wiosenny split LCK. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce w połowie stycznia – ponieważ dotychczas poszczególne tygodnie startowały w środę, możemy zakładać, że faza zasadnicza zostanie zainaugurowana dokładnie 12 lub 19 stycznia, o ile organizatorzy nie zdecydują się na zmiany w terminarzu bądź całym formacie.