Ilya "m0NESY" Osipov ma zaledwie 16 lat i dotychczas występował wyłącznie w akademii Natus Vincere. W ostatnich tygodniach jednak Rosjanina łączyło się z przenosinami do największych organizacji i wygląda na to, że faktycznie coś może być na rzeczy.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Dotychczas wszystko działo się wyłącznie w sferze spekulacji. Dziś jednak NAVI oficjalnie potwierdziło, że Osipov faktycznie prowadzi obecnie negocjacje związane z transferem do innej organizacji. Jakiej? Tego oczywiście nie zdradzono. Niemniej warto w tym miejscu przypomnieć, że chociaż w kontekście m0NESY'EGO padały takie nazwy, jak Team Liquid czy też FaZe Clan, najwięcej jednak mówiło się o G2 Esports. Samuraje mają bowiem jeszcze przed startem sezonu 2022 przeprowadzić małą kadrową rewolucję, poszukując nowego prowadzącego oraz snajpera. Tym drugim miałby zostać właśnie nastolatek z Rosji, chociaż niedawno Nemanja „huNter-” Kovač zapewnił, że jego zespół nie zamierza nikogo zmieniać.

Potwierdzenie rozmów na temat m0NESY'EGO ma związek z decyzją dotyczącą projektu NAVI Junior. Otóż Osipov, a także Rodion "fear" Smyk i Evgenii "Aunkere" Karyat trafili na listę transferową. Taki los nie spotkał natomiast Danyyla "headtr1cka" Valitova, który ma być częścią nowego składu. Bo owszem, ukraińska organizacja planuje powołać do życia nowy skład swojej akademii. – Idziemy dalej, a w NAVI Junior zaczyna się nowy cykl. Dziś fear, Aunkere i m0NESY stali się dostępni do transferów. Z kolei headtrick będzie grać w nowym składzie Junior, który zostanie sformowany z zawodników NAVI Youth. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i ciężką pracę wszystkich graczy – zapewnił Amiran "ami" Rekhviashvili, trener akademii.