Kolejna organizacja oficjalnie skompletowała już swoją dywizję League of Legends na nadchodzący sezon profesjonalnych rozgrywek. Tym razem mowa o TSM-ie, który po rozstaniu z czterema swoimi podopiecznymi (między innymi z Sørenem "Bjergsenem" Bjergiem oraz Tristanem "PowerOfEvil" Schrage) wreszcie wypełnił powstałe luki – nie tylko w wyjściowym składzie, ale też sztabie trenerskim. Nowym głównym szkoleniowcem został Wong "Chawy" Xing Lei, dla którego będzie to debiut na północnoamerykańskiej scenie.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Z PCS do LCS

W przeszłości 30-latek miał okazję trenować drużyny grające w czołowych rozgrywkach League of Legends Master Series, czyli regionu Tajwanu, Hongkongu oraz Makau, a ponadto był odpowiedzialny za wyniki w duchowym następcy LMS – Pacific Championship Series. W obu tych rozgrywkach prowadził Hong Kong Attitude, z którym był związany łącznie przez ponad trzy lata – od października 2018 do listopada tego roku z roczną przerwą spędzoną w Brazylii. Teraz jednak Singapurczyka czeka zupełnie nowe wyzwanie, jakim będzie przywrócenie TSM chwały sprzed lat.

Posiłki z dalekiego wschodu

O to postarają się też między innymi Heo "Huni" Seung-hoon oraz Mingyi "Spica" Lu, którzy niezmiennie będą reprezentować barwy TSM-u. Do nich dokooptowany został Edward "Tactical" Ra, który już jakiś czas temu został oficjalnie powitany w szeregach zespołu wspieranego przez FTX. Dziś natomiast wyjściowa piątka została skompletowana przez dwóch graczy z Chin. Jednym z nich jest były midlaner TT Young, 20-letni Zhu "Keaiduo" Xiong, natomiast kompanem Tacticala na bocie będzie Wei "Shenyi" Zi-Jie. Ten, w przeciwieństwie do Keaiduo, miał okazję zagrać nawet na najwyższym szczeblu chińskich rozgrywek – co prawda tylko pięć gier, ale zawsze.

Tak prezentuje się skład TSM-u na LCS 2022:

tsm logo Heo "Huni" Seung-hoon
Mingyi "Spica" Lu
Zhu "Keaiduo" Xiong
Edward "Tactical" Ra
Wei "Shenyi" Zi-Jie
Wong "Chawy" Xing Lei

Wiosenny split rozpocznie się 5 lutego. Wszystkich uczestników LCS oraz ich składy będziemy mogli obejrzeć jednak już wcześniej w ramach LCS Lock-In, czyli turnieju wprowadzającego do nowego sezonu profesjonalnych rozgrywek. Turniej ów rozpocznie się już 14 stycznia, czyli dokładnie tego samego dnia, co wiosenna runda League of Legends European Championship.