Nadciągają kolejne wieści o Polakach za granicą w League of Legends, a tym razem nowinki dotarły z PG Nationals. Tam od przyszłego sezonu będzie rywalizował dobrze znany nam polski botlane – Damian "Dambaj" Bajor oraz Maciej "Blue45ty" Zaremba. Byli reprezentanci między innymi Gentlemen's Gaming czy piratesports ponownie staną po tej samej stronie barykady, reprezentując od teraz barwy Cyberground Gaming.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Duet ponownie razem

Dwójka Dambaj i Blue45ty to chyba jeden z najbardziej ikonicznych botlane'ów naszego kraju. Jego historia rozpoczęła się już w 2018 roku, kiedy to obaj gracze wspólnie walczyli w trykotach Adive. Razem zagrali dla aż siedmiu różnych organizacji. Dopiero bieżący rok był całkowitym odcięciem od siebie, bowiem ich kariery obrały inne ścieżki. Zaremba ostatnie miesiące spędził w barwach SINNERS Esports, gdzie wraz z ekipą awansował chociażby na letnią edycję European Masters. Bajor miał niestety nieco mniej szczęścia, gdyż zaliczył jedynie krótkie epizody w Axolotl oraz Dusty, raczej bez sukcesów.

Cyberground Gaming to organizacja, która już od dawna występuje we włoskiej lidze. Na jej koncie jednak nie znalazł się jeszcze żaden mistrzowski tytuł, ba, od niego było zazwyczaj bardzo daleko. Dopiero minionej wiosny udało się stworzyć zespół, który zdobył trzecią lokatę sezonu regularnego. Czar szybko prysł, bo play-offy poszły zdecydowanie gorzej. Co do letniej edycji zmagań PG Nationals to tam wyniki były katastrofalne, gdyż ówczesny skład zajął przedostatnie miejsce w stawce. To prawdopodobnie było powodem do całkowitej przebudowy drużyny.

A reszta składu?

Co do reszty zespołu – na ten moment nie mamy żadnych informacji. W filmie zaprezentowanym w mediach społecznościowych organizacji dowiedzieliśmy się, że nasi rodacy są jej pierwszymi nowymi nabytkami. Wideo zostało wykonane w bardzo zabawny sposób, co może na ten moment jedynie sugerować całkowitą zmianę koncepcji na prowadzenie zarówno drużyny jak i wszelkich jej profili w internecie. Zresztą zobaczcie sami.