STS
fot. Ultraliga

Ultraliga TFT rusza już w poniedziałek! Znamy grupy pierwszej fazy

Jeszcze niedawno taktycy z Polski walczyli o wejście do Ultraligi w kwalifikacjach. Wspinali się również w rankingach solokolejki, ponieważ to była druga opcja na zagwarantowanie sobie miejsca w tych rozgrywkach. Po kilku tygodniach zmagań poznaliśmy finalną szesnastkę, która będzie grać o tytuł mistrza Polski w tym sezonie. Nie zabrakło niespodzianek, gdyż jest kilka nowych twarzy, […]

Jeszcze niedawno taktycy z Polski walczyli o wejście do Ultraligi w kwalifikacjach. Wspinali się również w rankingach solokolejki, ponieważ to była druga opcja na zagwarantowanie sobie miejsca w tych rozgrywkach. Po kilku tygodniach zmagań poznaliśmy finalną szesnastkę, która będzie grać o tytuł mistrza Polski w tym sezonie. Nie zabrakło niespodzianek, gdyż jest kilka nowych twarzy, ale również kilku wielkich nieobecnych. Niektórych graczy natomiast będziemy mogli ponownie zobaczyć w walce o mistrzostwo nadwiślańskich rozgrywek, aczkolwiek pod banderą innej drużyny. Na taki ruch zdecydował się chociażby Nadim „Lelouch” Maani, który oficjalnie zamienił Anonymo na AGO.

CZYTAJ TEŻ:
Lelouch i Sage z awansem do Ultraligi Teamfight Tactics

Ultraliga TFT sezon trzeci

Ultraliga powraca w standardowym formacie, czyli dwa lobby po ośmiu zawodników. W tym sezonie grupy zapowiadają się niezwykle ciekawie, gdyż w pierwszym zbiorze będzie ze sobą walczyć dwóch zawodników z devils.one, a mianowicie Kacper „shircane” Piśniak oraz Łukasz „Sage” Strzyżewski. Natomiast w grupie B widnieje dwóch reprezentantów AGO po tym, jak Lelouch oficjalnie zmienił barwy. W nadchodzącym sezonie w pierwszym etapie będzie on rywalizował z kolegą z nowej organizacji – Bartłomiejem „Zbrojsonem” Zbroją. Pełny skład uczestników zobaczycie na poniższej grafice:

fot. Ultraliga

Na ten moment najwyżej w rankingu na serwerze EU West znajduje się Lelouch, który w set szósty wszedł bardzo dobrze. Już teraz wydaje się on być faworytem, ale śmiało można powiedzieć, że tych jest kilku. Shircane po wielkim sukcesie na poprzednich mistrzostwach świata również powinien wysoko zawiesić poprzeczkę. Warto wspomnieć, że tytułu z poprzedniego roku będzie bronił Aleksander „OGiii” Ogórek. Oprócz zawodników, których dobrze znamy, do walki włączyło się kilku nowicjuszy, jednak nie można ich skreślać na samym starcie. Wraz z powiewem świeżości, jaki wniósł set szósty, jednego możemy być pewni – Ultraliga TFT będzie niezwykle ciekawa do oglądania i na pewno nie zabraknie emocji.

Rozgrywki transmitowane będą przez Polsat Games zarówno w telewizji, jak i na platformie Twitch. Dzień pierwszy już w poniedziałek o godzinie 18:00.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Blue45ty, PRIDE, ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2019

Dambaj i Blue45ty znowu razem. Polski duet zasila szeregi Cyberground Gaming

Nadciągają kolejne wieści o Polakach za granicą w League of Legends, a tym razem nowinki dotarły z PG Nationals. Tam od przyszłego sezonu będzie rywal...