STS
fot. InnerSloth

Among Us zmierza ku wirtualnej rzeczywistości!

Pamiętacie jeszcze Among Us? Chociaż gra ukazała się w 2018 roku, to niespodziewanym hitem stała się dopiero dwa lata później. W czasie lockdownu, gdy pandemia zamknęła nas w domach, staraliśmy się wspólnie dociec, kto z członków załogi jest „impostorem”. Lub ewentualnie sami wykańczaliśmy pokładowych towarzyszy jednego po drugim tak, by nikt się nie zorientował. Emergency […]

Pamiętacie jeszcze Among Us? Chociaż gra ukazała się w 2018 roku, to niespodziewanym hitem stała się dopiero dwa lata później. W czasie lockdownu, gdy pandemia zamknęła nas w domach, staraliśmy się wspólnie dociec, kto z członków załogi jest „impostorem”. Lub ewentualnie sami wykańczaliśmy pokładowych towarzyszy jednego po drugim tak, by nikt się nie zorientował.

Emergency Meeting

Produkcja InnerSloth była prawdziwym fenomenem i w najlepszym momencie potrafiła przyciągnąć przed ekrany 438,5 tysiąca użytkowników Steama, a przecież gra dostępna była też – i to za darmo – na platformach mobilnych. Dziś jednak Among Us szczyt popularności ma już dawno za sobą i peak z ostatnich 30 dni na platformie Valve to już niespełna 26 tysięcy osób. Mimo to twórcy nie ustają w rozwoju swojej marki, na co dowód otrzymaliśmy przy okazji gali The Game Awards. Tam bowiem spełniły się marzenia wielu domorosłych oszustów – oficjalnie zapowiedziano nadejście VR-owej wersji tytułu, w której akcję obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby.

Nad grą, która dziać się będzie we w pełni trójwymiarowym środowisku, pracuje nie tylko InnerSloth, ale także Robot Teddy oraz Schell Games. To ostatnie studio w przeszłości dostarczyło ciepło przyjęte Until You Fall oraz dwie części I Expect You To Die, czyli produkcje stworzone z myślą o wirtualnej rzeczywistości, jego obecność stanowić ma więc obietnicę, że również nowa gra prezentować będzie odpowiedni poziom. Co jednak istotne, ale zrozumiałe, wersja VR-owa nie będzie kompatybilna z klasycznym Among Us – gracze w ramach obu tych edycji bawić się będą oddzielnie.

Sus!

Kiedy ukaże się Among Us VR? Tego niestety nie wiemy – data premiery ma zostać ogłoszona dopiero za jakiś czas. Nie poznaliśmy również platform, na których tytuł będzie dostępny, aczkolwiek informację na temat nadchodzącej pozycji na swojej stronie internetowej zamieścił Oculus. A to oznacza, że posiadacze gogli wirtualnej rzeczywistości od Google raczej nie powinni się obawiać o dostępność VR-owego Among Us.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy półfinalistów VALORANT Champions, trwa piękny sen KRÜ

Już tylko cztery drużyny liczą się w walce o mistrzostwo świata w VALORANCIE. W gronie tym znalazły się trzy formacje z Europy oraz, co zaskakujące, j...