DreamHack Day w roku 2022 będzie miał rozmach. Organizatorzy ogłosili dzisiaj harmonogram światowej trasy z okazji tego corocznego święta. Wiemy już, że DreamHack zawita do dziewięciu miast na całym świecie. Będzie też to powrót do organizacji wydarzeń z udziałem publiczności!

DreamHack Day, czyli od stołówki do ogromnych festiwali

Święto zapoczątkowane jako spotkanie przyjaciół w szkolnej stołówce z roku na rok zaczęło coraz bardziej rosnąć w siłę. Od 1994 roku wiele rzeczy się zmieniło. DreamHack nie odbywa się już jedynie w gronie znajomych, ale rozpościera swoje skrzydła na cały świat. W nadchodzącym roku będziemy mogli uczestniczyć w aż dziesięciu festiwalach. Te będą miały miejsce w dziewięciu lokalizacjach na całym świecie. W ramach wydarzeń w Stanach Zjednoczonych DreamHack zawita do Anaheim, Dallas oraz Atlanty. Poza tym święto to przyjdzie też do mieszkańców Walencji, Rotterdamu i Hajdarabadu. DreamHack Summer oraz Winter będą za to w Jönköping w Szwecji, a dodatkowo po raz pierwszy festiwal zawędruje do Melbourne w Australii i Madrytu.

– Gaming połączył nas i trzymał razem w tych trudnych czasach, więc nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo jesteśmy podekscytowani, że możemy ponownie spotkać się z naszą społecznością – mówi Krzysztof Pikiewicz, SVP of Festivals, ESL Gaming. – DreamHack tworzy przestrzeń dla naszej społeczności, aby ta mogła połączyć się, odkrywać, wygrywać, grać i wyrażać siebie poprzez interaktywne, gamingowe doświadczenie – i chociaż oferujemy DreamHack Winter jako wydarzenie tylko lanowe, to przywrócenie do życia naszych pełnych festiwali w przyszłym roku sprawi, że dla naszej społeczności fanów będzie przygotowanych kilka bardzo wyjątkowych doświadczeń – dodaje.

Społeczność może też liczyć na coś specjalnego z okazji DreamHack Day. To zniżki na bilety, produkty w oficjalnym sklepie ESL Shop oraz możliwość udziału w turniejach na ESEA. Mało tego, będzie też coś dla lokalnych streamerów biorących udział w wydarzeniu. Wspomniani twórcy mogą oczekiwać darmowych subskrypcji, które będą rozdawane w ramach festiwalu. Więcej informacji na temat DreamHack Day znajdziecie na oficjalnych profilach na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Harmonogram DreamHack 2022

 • 11-13 lutego 2022 DreamHack Anaheim, California, USA bilety już w sprzedaży
 •  3-5 czerwca 2022 DreamHack Dallas, Texas, USA bilety już w sprzedaży
 •  18-21 czerwca 2022 DreamHack Summer Jönköping, Szwecja bilety już w sprzedaży
 •  1-3 lipca 2022 DreamHack Anaheim, California, USA bilety już w sprzedaży
 •  11-13 lutego 2022 DreamHack Walencja, Hiszpania bilety w sprzedaży od 22 stycznia 2022
 •  2-4 września 2022 DreamHack Melbourne, Australia bilety w sprzedaży od lutego
 •  29-31 października 2022 DreamHack Hajdarabad, Indie TBA
 •  18-20 listopada 2022 DreamHack Atlanta, Georgia, USA TBA
 •  26–28 listopada 2022 DreamHack Winter Jönköping, Szwecja TBA
 •  14-16 paźdzernika 2022 DreamHack Rotterdam, Holandia TBA
 •  9–11 grudnia 2022 DreamHack Madryt, Hiszpania TBA