Wszelkie niejasności dotyczące składu Fnatic na nadchodzący sezon League of Legends European Championship wyjaśnione. Dziś organizacja zaprezentowała wyjściową piątkę... i tylko ją. Bez żadnego filmu powitalnego, bez większych oświadczeń z cytatami graczy czy członków sztabu szkoleniowego – po prostu lista pięciu zawodników z dopiskiem "nasz offseason". Jak się okazało, był to tylko wstęp do opublikowanego wkrótce po tym filmiku, prezentującego – między innymi – wybrane zagrania nowych graczy Fnatic.

Zostawmy jednak dość kreatywną prezentację nowego składu i skupmy się na tym, że zostały przekazane najważniejsze wieści – a w zasadzie to nie tyle przekazane, ile potwierdzone. Od jakiegoś czasu mówiło się bowiem o dołączeniu Martina "Wundera" Hansena oraz Marka "Humanoida" Brázdy i choć w kwestii tego drugiego stawiane były znaki zapytania, wygląda na to, że ostatecznie udało się sfinalizować transfer. Oprócz tego szeregi Fnatic zasili także wspominany w kuluarowych doniesieniach Iván "Razork" Martín Díaz, wcześniej reprezentujący Misfits Gaming.

Z G2 do Fnatic

Warto jednak zatrzymać się na pierwszym z wymienionych graczy, zwłaszcza mając w pamięci jego poprzednią drużynę. Duńczyk dołączył bowiem z G2 Esports, czyli największego rywala Fnatic na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wunder był ważną częścią Samurajów przez blisko cztery sezony, pomagając jej wywalczyć cztery mistrzostwa League of Legends European Championship oraz triumf na Mid-Season Invitational 2019, a do tego uczestnicząc w dwóch półfinałach i jednym finale Worlds. – Wiele wygranych trofeów i dobre wspomnienia na przestrzeni kilku lat i w rozmaitych składach. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mój pobyt w G2 był tak wartościowy, ale czas na zmiany – wyznał już jakiś czas temu Wunder, opuszczając oficjalnie G2.

Humanoid w walce o kolejne mistrzostwo Europy

Kwestia Humanoida też zasługuje na nieco więcej uwagi. Czeski midlaner w tym roku mógł dwukrotnie położyć swoje ręce na trofeum LEC, czego nie udało mu się dokonać w przeszłości. Mimo to koniec końców rozstał się z MAD Lions, które na jego pozycję zakontraktowało Stevena "Reekera" Chena. Sam Humanoid natomiast będzie teraz walczył nie o swoje pierwsze trofeum, lecz o przywrócenie czarno-pomarańczowych na tron Starego Kontynentu. Po raz ostatni Fnatic stanęło na najwyższym stopniu podium europejskich rozgrywek jeszcze w roku 2018.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Warto w tym miejscu również wspomnieć, że choć transfery Wundera i Razorka czekają już tylko na końcową finalizację od Riotu, sytuacja nowego midlanera FNC jest nieco inna. On bowiem częścią nowej drużyny zostanie oficjalnie dopiero od 1 stycznia 2022 roku. Na to prawdopodobnie złożyły się problemy z pozyskaniem go z MAD Lions, aczkolwiek nie wiadomo, jakiej dokładnie natury owe problemy były.

Tak prezentuje się skład Fnatic na LEC 2022 Spring:

Martin "Wunder" Hansen
Iván "Razork" Martín Díaz
Marek "Humanoid" Brázda
Elias "Upset" Lipp
Zdravets "Hylissang" Galabov

Wiosenny split LEC 2022 zostanie zainaugurowany 14 stycznia. Więcej informacji możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.