Wczoraj polskie derby w ESEA Advanced padły łupem MAD DOG'S PACT. Ekipa Dawida "lunAtica" Cieślaka pokonała 2:0 HONORIS i dzięki temu nadal ma szansę na awans do dywizji Premier. Co więcej, rodzimy skład już tylko jedno zwycięstwo dzieli od pewnego udziału w barażach o awans.

PACT jeden mecz od baraży

W minionych dniach, poza HONORIS, wyższość PACTU musiały uznać już Team Singularity, AVE oraz HellRaisers. A teraz pora na kolejnego przeciwnika, którym będzie duński skład Tricked Esport. Zespół Sebastiana "larsena" Larsena swoją przygodę z fazą pucharową zaczął z wysokiego C i był nawet blisko gry w finale górnej drabinki. Ostatecznie jednak się do niej nie dostał, bo lepsi okazał się Bułgarzy ze SKADE. Niemniej nie zmienia to faktu, że Duńczycy to niezwykle groźny rywal, który bez wątpienia może napsuć naszym rodakom krwi. Zwłaszcza że stawka jest naprawdę duża – wszak triumfator dzisiejszego meczu na pewno pojawi się w zaplanowanych na przyszły tydzień barażach o ESEA Premier.

CZYTAJ TEŻ:
Fatalny sezon ESEA Premier. Wszystkie polskie drużyny zagrożone spadkiem

Sprout bez miejsca na błędy

W międzyczasie na serwerze zobaczymy też Kamila "KEia" Pietkuna. Polak i jego koledzy ze Sprout będą bowiem kontynuować walkę w zamkniętych eliminacjach do ESL Challenger Anaheim. Niestety już w drabince przegranych, do której spadli do po porażce z DBL Poney. To oznacza, że gracze niemieckiej organizacji nie mają już marginesu błędu i jeżeli chcą pozostać w grze o wyjazd do USA, to muszą w niedzielę pokonać zarówno Sinners Esports, jak i zwycięzcę spotkania pomiędzy Eternal Fire a forZe. Ponadto o triumf w NumberOne Season 2 postara się eClub Brugge. Niemniej od głównej nagrody w wysokości 2,5 tysiąca euro zespół Mateusza „matty'ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice'a” Wolniaka dzielą dwa spotkania

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

12 grudnia
12:30 Sprout vs Sinners Esports BO3
13:00 eClub Brugge vs eXploit Esports BO3 transmisja
16:00 Ambush Esport vs Brugge/eXploit BO3 transmisja
18:00 3. runda drabinki przegranych (Sprout) BO3
19:00 VELOX vs Brugge/eXploit BO3 transmisja
20:30 MAD DOG'S PACT vs Tricked Esport BO3 transmisja