Po odejściu Chena "Bina" Ze-Bina oficjalny wakat na górnej linii Weibo Gaming nie trwał szczególnie długo. Kilka godzin później nowy uczestnik LoL Pro League ogłosił zakontraktowanie mistrza świata sezonu 2019, a mianowicie Kanga "TheShy'a" Seung-loka, który już jakiś czas temu rozstał się z Invictus Gaming.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Ponad cztery lata wspólnej historii

Rozłąka raczej nie była szczególnie łatwa, biorąc pod uwagę, że w barwach IG TheShy spędził przeszło cztery lata. Nie oznacza to jednak, że drużyna decydowała się tylko i wyłącznie na jego wybór – przez większość czasu spędzonego w Invictus Koreańczyk musiał walczyć o miejsce w wyjściowej piątce ze swoim rodakiem, Lee "Duke'iem" Ho-seongiem. Niemniej to właśnie w IG TheShy stawiał pierwsze poważne kroki na profesjonalnej scenie League of Legends i to właśnie pod banderą tej drużyny święcił największe sukcesy. Wśród nich chociażby wspomniane mistrzostwo świata, ale Kang Seung-lok zdobył też mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Chin, a do tego dotarł do półfinału Mid-Season Invitational 2019 oraz Worlds 2019.

Katastrofalny miniony sezon

Ostatnie miesiące już tak udane nie były. W roku 2020 nie udało się wywalczyć miejsca na Worlds, ale sezon ten nie był kompletnym blamażem i dawał nadzieję na lepsze jutro. Co innego sezon 2021 – tam wiosną ledwo co udało się awansować do play-offów, a latem nawet nie było o nich mowy. Invictus Gaming zajęło dopiero trzynastą lokatę podczas fazy zasadniczej i zmiany wydawały się bardziej niż pewne. No i pojawiły się – nie tylko na górnej alei, ale też na innych pozycjach. Już teraz wiemy, że w kolejnym sezonie w barwach IG nie zagra inny z mistrzów świata sezonu 2018, a mianowicie Song "Rookie" Eui-jin, który z Invictus był związany jeszcze dłużej, bo aż od 2014 roku.

CZYTAJ TEŻ:
Zmiany w RNG. Xiaohu wraca na mida, dołącza nowy toplaner

Przyszłość koreańskiego midlanera jest na chwilę obecną nieznana, ale w kwestii TheShy'a nie ma już niejasności. 22-latek będzie częścią Weibo Gaming, czyli duchowego następcy Suning w LPL. Co prawda nie wiadomo, czy na górnej alei zmiany w szeregach WBG się kończą, ale jeśli tak, to skład na wiosenny split LPL będzie prezentował się następująco:

Kang "TheShy" Seung-lok
Lê "SofM" Quang Duy
Xiang "Angel" Tao
Tang "huanfeng" Huan-Feng
Luo "ON" Wen-Jun