Z każdym kolejnym tygodniem jest coraz mniej niewiadomych dotyczących składów drużyn na wiosenne splity profesjonalnych rozgrywek League of Legends. Dziś kilka roszad w składzie oraz nowego zawodnika zaprezentowała jedna z czołowych organizacji w LoL Pro League – Royal Never Give Up. Mistrz wiosennej edycji LPL 2021 będzie grał w nadchodzącym sezonie z zupełnie nowym toplanerem, natomiast Li "Xiaohu" Yuan-Hao powrócił na dobrze znaną mu pozycję na Summoner's Rifcie.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Xiaohu znów na midzie RNG

Od samego początku profesjonalnej kariery Xiaohu był kojarzony głównie ze środkową alejką. Tylko w barwach RNG spędził on tam ponad pięć i pół roku. W zeszłym sezonie natomiast doszło do zmiany, w wyniku której Li Yuan-Hao trafił na górną linię. I choć niewielu spodziewało się szczególnie dobrego występu z jego strony, to udało mu się przekonać do siebie sceptyków, stając się jednym z czołowych toplanerów w chińskiej lidze. Teraz jednak 23-latek wraca na środek mapy, a jego miejsce zajmie zupełnie nowy gracz w szeregach Royal Never Give Up.

Po posiłki z Suning

Do drużyny dołączył Chen "Bin" Ze-Bin, którego możemy kojarzyć z występów dla Suning między innymi podczas Worlds 2020. To właśnie z tą formacją dotarł on do samego finału mistrzostw świata, ale tam musiał uznać wyższość DAMWON Gaming (obecnie DWG KIA). Rok 2021 nie był już tak udany, bo Suning nie liczyło się na dobrą sprawę w ogóle w walce o awans na Worlds. Kilka tygodni temu cała formacja przeszła rebranding i od przyszłego sezonu w LPL będzie grała pod marką Weibo Gaming. Choć przez pewien czas również Bin był oficjalnie częścią WBG, to nie zagrał w barwach tego zespołu ani jednego meczu. Teraz wiemy już, że nie zagra tam również w nadchodzącym splicie.

CZYTAJ TEŻ:
ocelote: Powiedziałem Perkzowi, że nie przejdzie do Fnatic. Uderzył pięścią w stół i wyszedł

Ming z nowym kontraktem, Xiaobai w nowej roli

Na tym jednak nie koniec zmian w Royal Never Give Up. Rezerwowy toplaner drużyny, czyli Yang "Xiaobai" Zhong-He, który grał w znacznej mierze tylko dla drugiego składu RNG (aczkolwiek dane mu było wystąpić nawet na Mid-Season Invitational), został nowym asystentem trenera głównego zespołu po odejściu Changa "Poppy'ego" Po-Hao. Wracając jednak do wyjściowej piątki Royal Never Give Up na LPL 2022 – fani tej drużyny mogą być spokojni również o pozycję wspierającego. Kontrakt z organizacją odnowił bowiem Shi "Ming" Sen-Ming i to on w dalszym ciągu będzie pełnił funkcję supporta. Tym samym wszyscy zawodnicy w drużynie mają ważne kontrakty i w teorii RNG jest już gotowe do startu wiosennego splitu LPL.

Tak prezentuje się skład RNG na wiosenny split LPL:

Royal Never Give Up (RNG) Chen "Bin" Ze-Bin
Yan "Wei" Yang-Wei
Li "Xiaohu" Yuan-Hao
Chen "GALA" Wei
Shi "Ming" Sen-Ming
Wong "Tabe" Pak Kan

Na chwilę obecną nie znamy daty startu wiosennego splitu LoL Pro League. Biorąc pod uwagę poprzednie edycje, całkiem prawdopodobne jest, że rozpocznie się on on 8 lub 10 stycznia – zależnie, czy organizatorzy zdecydują się na inaugurację w sobotę (jak w roku 2021), czy też w poniedziałek (jak w trzech poprzednich latach). Warto jednak pamiętać o zmianie na liście uczestników LPL – z rozgrywkami pożegnały się nie tylko wspomniane już Suning, ale też Rogue Warriors oraz Victory Five. Miejsce tych pierwszych zajmie Weibo Gaming, natomiast dwie kolejne organizacje zostaną zastąpione odpowiednio przez Anyone's Legend oraz Ninjas in Pyjamas.