STS
fot. Riot Games

Wzmocnienia Kai’Sy i Varusa, nerfy u Mundo i Talona. Co jeszcze przyniesie patch 11.24b?

Wczoraj pojawiła się wstępna lista run oraz postaci, jakich czekają zmiany w ostatnim patchu w tym roku w League of Legends. Ten będzie oznaczony numerem 11.24b, co może sugerować, że będzie to drobna aktualizacja. I choć sama wczorajsza lista nie była zbyt obszerna, to niektóre postaci dostały szersze buffy, a szczególnie mowa tu o Kai’Sie […]

Wczoraj pojawiła się wstępna lista run oraz postaci, jakich czekają zmiany w ostatnim patchu w tym roku w League of Legends. Ten będzie oznaczony numerem 11.24b, co może sugerować, że będzie to drobna aktualizacja. I choć sama wczorajsza lista nie była zbyt obszerna, to niektóre postaci dostały szersze buffy, a szczególnie mowa tu o Kai’Sie oraz Varusie.

Silniejsza dwójka strzelców

Pierwsza z wymienionych postaci będzie zadawała więcej obrażeń między innymi z umiejętności pasywnej, szczególnie jeśli zdecydujemy się na skalowanie z mocą umiejętności. Ci preferujący obrażenia od ataku też będą usatysfakcjonowani, bo większe premie od AD będzie zapewniał Icathiański Deszcz (Q). Jakby tego było mało, wzmocnienia otrzymał również Szperacz Pustki (W), który będzie odnawiał się jeszcze szybciej, jeśli nasz pocisk trafi wrogiego bohatera – aczkolwiek tyczy się to tylko ulepszonej wersji tej umiejętności.

CZYTAJ TEŻ:
Uzi wraca do profesjonalnej gry! Ale nie w Royal Never Give Up

Jeśli natomiast chodzi o Varusa, u niego pojawiły się zmiany tylko w dwóch zdolnościach, jednak też poświęcono im nieco więcej miejsca we wstępnym opisie patcha 11.24b. Pierwszą ze wzmocnionych umiejętności jest Uosobienie Zemsty (bierna), które będzie gwarantowało więcej prędkości do ataku wraz z rozwojem naszej postaci. Oprócz tego buffa dostał Kołczan Rozkładu (W), który szczególnie wpadnie w oko fanom AP. Będzie on zadawał więcej obrażeń za każdy cios, a do tego obrażenia każdego z ładunków będzie skalowały się w jeszcze większym stopniu z mocą umiejętności.

Co jeszcze w kwestii wzmocnień?

To nie wszystkie postacie, którym Riot postanowił dodać nieco siły. Mocniejsi będą również Gwen, Olaf oraz Pyke. Mglista Krawczyni będzie teraz miała więcej podstawowego zdrowia o 40 punktów, u Olafa zwiększono maksymalny poziom prędkości ataku umiejętności pasywnej do stu procent, natomiast Pyke będzie leczył rany w szybszym tempie, a jego Kościany Harpun (Q) zadawać będzie więcej obrażeń. Ponadto usprawniono nieco działalność Lodowcowego Ulepszenia, gwarantując jeszcze większy współczynnik spowolnienia w zależności od siły leczenia i tarcz posiadacza tejże runy.

Komu i jakie nerfy w patchu 11.24b?

Pięciu bohaterów oraz jedna runa na liście buffów i dokładnie taka sama sytuacja jeśli chodzi o osłabienia. Zaczynając jednak od czempionów: tu nerfy może nie są aż tak mocne, jednak warto zwrócić uwagę głównie na trzy postacie, którym poświęcono najwięcej uwagi. Są nimi Dr. Mundo, Kassadin oraz Lux – u pierwszego z nich oberwie regeneracja zdrowia i obrażenia z Zatrutej Piły (Q), Kassadin będzie słabszy pod kątem redukcji obrażeń magicznych z umiejętności pasywnej, a jego Piekielne Ostrze (W) nie będzie tak potężne, natomiast gracze Lux będą musieli dłużej czekać na odnowienie Związania Światłem (Q) na późniejszych poziomach, a ponadto będzie ono nieco mniej bolesne.

CZYTAJ TEŻ:
ocelote: Powiedziałem Perkzowi, że nie przejdzie do Fnatic. Uderzył pięścią w stół i wyszedł

Zmiany pojawiły się też chociażby u Vayne, która będzie otrzymywać mniejszą premię do AD po użyciu Godziny Sądu (R). Na każdym z poziomów rozwinięcia umiejętności spadek będzie wynosił 10 jednostek obrażeń od ataku. Listę osłabionych bohaterów zamknął natomiast Talon – w jego przypadku Riot zdecydował się na odebranie części jego mocy w dżungli, przez co od kolejnego patcha jego Rozpruwanie (W) będzie zadawać „tylko” 130% obrażeń potworom zamiast 150% jak dotychczas. Drobna zmiana pojawiła się też w jednej z najnowszych run, a mianowicie Pierwszym Uderzeniu – od teraz będzie ono zapewniało mniejszą premię do obrażeń, z 10 do 9 procent.

Pełna lista zmian, jakie planowane są w patchu 11.24b poniżej. Czy oficjalny opis patcha jest planowany – tego nie wiadomo. Niewykluczone jednak, że nie, skoro sama aktualizacja pojawi się na serwerach live już jutro.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trochu: Dla ENCE byłem kandydatem znikąd

Dziś polscy reprezentanci ENCE to już nie tylko Paweł "dycha" Dycha i Olek "hades" Miśkiewicz. Od kilku tygodni z fińską organizacją współpracuje równ...