STS
Patiphan X10 Champions
fot. Michal Konkol/Riot Games

Patiphan powraca do Overwatcha. Los Angeles Gladiators następnym krokiem w karierze

Nadchodzący sezon VALORANT Champions Tour startuje już w styczniu, w związku z czym w zespołach z całego świata dochodzi do licznych roszad. W ciągu ostatnich kilku dni informowaliśmy o zmianach w m.in. Teamie Vikings, Fnatic oraz Crazy Raccoon. Kilka godzin temu kolejny uczestnik VALORANT Champions ogłosił nadchodzącą przebudowę swojego składu. Patiphan porzuca VALORANTA Zeszłej nocy […]

Nadchodzący sezon VALORANT Champions Tour startuje już w styczniu, w związku z czym w zespołach z całego świata dochodzi do licznych roszad. W ciągu ostatnich kilku dni informowaliśmy o zmianach w m.in. Teamie Vikings, Fnatic oraz Crazy Raccoon. Kilka godzin temu kolejny uczestnik VALORANT Champions ogłosił nadchodzącą przebudowę swojego składu.

Patiphan porzuca VALORANTA

Zeszłej nocy za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych X10 CRIT oficjalnie zakomunikowało, iż Patiphan „Patiphan” Chaiwong odchodzi z dywizji VALORANTA. Tym samym potwierdziły się listopadowe plotki transferowe. Wówczas Aaran „Halo” Spake oznajmił światu, że 18-latek po zakończeniu VALORANT Champions 2021 powróci do Overwatcha. Dla wielu fanów X10 było to niemałe zaskoczenie, a po ewentualnym dobrym występie tajlandzkiej formacji podczas mistrzostw świata wierzyli, iż być może Patiphan pozostanie przy VALORANCIE.

Ekipa dowodzona przez Itthirita „foxza” Ngamsaarda podczas zmagań w Berlinie zaprezentowała się naprawdę solidnie. Mało kto realistycznie w ogóle rozważał ewentualne wyjście z grupy podopiecznych Yuttanagorna „Zeusa” Kaewkongyaia ze względu na fakt, iż byli w jednej grupie z Acend, Teamem Envy oraz Vivo Keyd. Nieoczekiwanie przede wszystkich dla kibiców ze Stanów Zjednoczonych X10 zdołało rozprawić się z Envy w finale drabinki przegranych, tym samym awansując do ćwierćfinału. W play-offach na ekipę z Tajlandii czekało już Gambit Esports, które, co prawda z kłopotami, ale ostatecznie ograło X10 CRIT rezultatem 2:1.

Mimo wszystko samo dotarcie do fazy ćwierćfinałowej przez byłą już drużynę Patiphana jest sporym osiągnięciem. Ostatecznie dobry występ całego zespołu podczas Champions nie zdołał nakłonić 18-latka do zmiany decyzji. Największym sukcesem młodego zawodnika oprócz solidnego występu w Berlinie jest triumf w VCT 2021: Southeast Asia Stage 2 Challengers Finals. Dzięki temu X10 zagwarantowało sobie slota podczas VALORANT Champions Tour 2021: Stage 2 Masters w Reykjavíku.

Tak prezentuje się aktualny skład X10 CRIT:

Thanamethk „Crws” Mahatthananuyut
Itthirit „foxz” Ngamsaard
Panyawat „sushiboys” Subsiriroj
Nutchaphon „sScary” Matarat
Yuttanagorn „Zeus” Kaewkongyai – trener

Czas na powrót do Overwatcha

Patiphan swoją profesjonalną przygodę z Overwatchem rozpoczął mając zaledwie piętnaście lat. Wówczas grał pod banderą OneShine Esports. Po kilku udanych występach udało mu się przebić do jednej z najlepszych ekip w swoim regionie. W 2018 roku wziął nawet udział w krajowych mistrzostwach świata, reprezentując Tajlandię.

Niespełna rok później 16-latek zasilił szeregi Talon Esports. Z tym zespołem udało mu się zwyciężyć Overwatch Contenders 2019 Season 2: Pacific. W połowie 2020 roku Patiphan zdecydował się na zawieszenie swojej kariery w Overwatchu. Powodem takiego ruchu był oczywiście VALORANT, który niedługo wcześniej miał swoją oficjalną premierę. Po półtora roku Tajlandczyk ostatecznie zdecydował się jednak na powrót do produkcji Blizzarda. Następnym krokiem w karierze Patiphana będzie Los Angeles Gladiators, gdzie będzie pełnił rolę DPS-a.

Tak prezentuje się skład Overwatcha Los Angeles Gladiators:

Indy „SPACE” Halpern
Corey „Reiner” Scoda
Patiphan „Patiphan” Chaiwong
Kevin „kevster” Persson
Seonchang „ANS” Lee
Jin-seo „Shu” Kim
Daniel „FunnyAstro” Hathaway
Min-seok „skewed” Kim
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... kończy się polski okres w historii Virtus.pro

Virtus.pro jako organizacja obecne jest na scenie Counter-Strike'a od 2003 roku i przez wiele lat stawiało na zawodników związanych ściśle ze sceną CI...