Na dwa tygodnie przed końcem roku Illuminar Gaming zapowiedziało kadrową rewolucję w swojej dywizji CS:GO. I trudno być zaskoczonym, bo wiele czynników już od dawna wskazywało, że obecny projekt nie rokuje najlepiej na przyszłość.

Czas pożegnań w Illuminar

W wyniku owej rewolucji z iHG żegnają się Oskar "oskarish" Stenborowski, który ostatnio jako zmiennik wspomagał Anonymo Esports, a także Tomasz "tomiko" Uroda, Łukasz "mwlky" Pachucki, Martin "maaryyy" Nakonieczny oraz dotychczasowy trener, Jędrzej "bogdan" Rokita. Swoje miejsce zachował więc jedynie Błażej "zaNNN" Bączkowski. – Dziś rozchodzimy się ze sporą częścią składu CS:GO tym samym rozpoczynając etap restrukturyzacji dywizji. Gracze mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego domu. To było ciekawe kilka miesięcy zakończonych udaną walką o miejsce w następnym sezonie PLE. Dzięki i powodzenia chłopaki! – przyznał Fryderyk "Veggie" Kozioł, Head of Esports organizacji.

Budowę dotychczasowego składu rozpoczęto w maju, bo to właśnie wtedy Illuminar zaangażowało oskarisha. Dwa miesiące później dołączyli do niego również mwlky, maaryyy oraz zaNNN, a po kolejnym miesiącu angaż otrzymał tomiko. Ekipa ta wspólnie sięgnęła po wicemistrzostwo Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej, ale ostatecznie był to jej jedyny sukces. W połowie września bowiem na ławce rezerwowych wylądował Pachucki i aż do teraz nie znaleziono jego następcy, w związku z czym swoich podopiecznych jako gracz musiał wspomagać bogdan. Efekt? Fatalny występ w ostatnim sezonie PLE, który iHG zakończyło dopiero na siódmym miejscu z zaledwie dwoma zwycięstwami na koncie.

Co dalej?

To moment, w którym drużyna wkracza w fazę restrukturyzacji po długim sezonie rozgrywek. Aktualnie sztab szkoleniowy będzie skupiał się na utworzeniu nowej kadry, która ustawi poprzeczkę jeszcze wyżej i powalczy o najwyższe lokaty na polskiej jak i europejskiej scenie najpopularniejszego FPS-a w esportowym świecie – napisano w oficjalnym komunikacie. Na ten moment nie wiadomo jednak, kto poza zaNNNem znajdzie się w nowym zespole i kiedy konkretnie poznamy personalia nowych nabytków.