Coraz mniej niewiadomych w kontekście wyjściowych składów wszystkich uczestników League of Legends European Championship. Dziś swoją piątkę graczy przedstawiło SK Gaming, a wkrótce po tym do grona drużyn gotowych do startu LEC 2022 Spring dołączyło Rogue. Podczas trwającej przerwy międzysezonowej powstały tam dwie luki – na pozycji dżunglera oraz na dolnej linii, po odejściu odpowiednio Kacpra "Inspireda" Słomy oraz Stevena "Hansa samy" Liva. Dziś oficjalnie poznaliśmy następców tych dwóch zawodników, aczkolwiek następcy ci nie powinni być niespodzianką dla osób śledzących doniesienia transferowe.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Dżungler z Korei...

Miejsce zwolnione przez rodzimego leśnika wypełni pochodzący z Korei Południowej Kim "Malrang" Geun-seong. W ostatnim czasie 21-latek reprezentował barwy DWG KIA, aczkolwiek naturalnie tylko jako rezerwowy zespołu. Miał on jednak okazję zagrać już w League of Legends Champions Korea – uważniej śledzący te rozgrywki pewnie pamiętają roszady w składzie, w wyniku których Heo "ShowMaker" Su grał na dolnej linii, zaś Kim "Canyon" Geon-bu na midzie. Powstały tak wakat w dżungli wypełnił wówczas właśnie Malrang, chociaż debiut w LCK zaliczył znacznie wcześniej  – wiosną 2019 roku jako zawodnik Jin Air GreenWings. Tak, tego samego Jin Air GreenWings, które zanotowało najsłabszy wynik w całej historii południowokoreańskiej ligi. Na osiemnaście meczów w ramach letniego splitu ekipa Kima Geun-seonga wygrała... zero. Pozostaje mieć nadzieję, że do takiej samej katastrofy nie dojdzie w LEC, nawet mimo innego formatu.

CZYTAJ TEŻ:
Osiemnaście porażek z rzędu. JAG kończy split z najgorszym wynikiem w historii LCK

...a botlaner z Grecji

Nową twarzą w Rogue będzie również Markos "Comp" Stamkopoulos, który będzie grał u boku Adriana "Trymbiego" Trybusa na dolnej linii. Greckiego strzelca powinna kojarzyć zdecydowana większość oglądających LEC, bo w europejskiej czołówce spędził on półtora sezonu. Chociaż "czołówce" to może zbyt życzliwe określenie, bo do niej było bardzo daleko – w zasadzie tak daleko, jak to tylko możliwe. Dwa z trzech rozegranych splitów Team Vitality z Compem na pokładzie zakończył na dziesiątym miejscu po fazie zasadniczej, natomiast ten trzeci split... na miejscu dziewiątym. Czwartego nie miał już okazji rozegrać, bo Pszczoły zdecydowały się na gruntowną przebudowę głównego składu, a w jej wyniku z miejscem w wyjściowej piątce pożegnał się między innymi właśnie Comp. Ostatni split spędził na ławce rezerwowych i w tym czasie nie rozegrał ani jednego oficjalnego meczu.

Pozostali gracze Rogue wciąż razem

Jeśli zasialiśmy u kogoś w sercu niepokój, to... chyba nic dziwnego. Mamy jednak też (raczej) dobre wieści – pozostała część składu nie ulegnie zmianie. Na górnej alei w dalszym ciągu będziemy oglądać Andreia "Odoamne" Pascu, na midzie Emila "Larssena" Larssona, zaś na pozycji supporta wspomnianego już wcześniej Trymbiego. Trójka ta zaznała smaku wicemistrzostwa LEC, kilka miesięcy później stanęła na najniższym stopniu podium i, co najważniejsze, miała również okazję wziąć udział w minionych Worlds. Tam zakończyła przygodę już w fazie grupowej, ale była o włos od play-offów. Czy uda się powtórzyć ten wyczyn w zupełnie nowym składzie? To pokaże dopiero nadchodzący sezon LEC, który startuje już 14 stycznia.

Tak prezentuje się skład Rogue na LEC 2022 Spring:

Andrei "Odoamne" Pascu
Kim "Malrang" Geun-seong
Emil "Larssen" Larsson
Markos "Comp" Stamkopoulos
Adrian "Trymbi" Trybus