Po wielu miesiącach przerwy Tim "nawwk" Jonasson powraca do gry! Szwed od kwietnia przesiadywał na ławce rezerwowych Ninjas in Pyjamas, ale teraz wreszcie z niej powstał. Powstał po to, by zmienić pracodawcę.

Były snajper NIP-u wraca do gry

24-latek został bowiem zaprezentowany jako nowy zawodnik Apeks, które znajduje się obecnie na etapie przebudowy swojej dywizji CS:GO. Wszak w listopadzie pożegnano aż trzech jej członków, pozostawiając jedynie Asgera "AcilioNa" Larsena. Teraz do Duńczyka dołączył właśnie Jonasson, tym samym kończąc swoją blisko dwuletnią przygodę z NIP-em. W tym czasie on i jego koledzy finiszowali m.in. w czołowej czwórce europejskiego ESL One Cologne 2020 oraz w ESL Pro League Season 13. Niemniej wraz z transferem gwiazdy takiego kalibru, jak Nicolai "dev1ce" Reedtz, dla nawwka zabrakło miejsca. W związku z tym został on przesunięty na rezerwę i chociaż przez większość czasu pozostawał nieaktywny, to np. w sierpniu pomógł POGGERZ w awansie na jesienne BLAST Premier Showdown 2021.

Nie mogę się doczekać, by zacząć ponownie grać. Minęło osiem miesięcy od momentu, gdy rozegrałem ostatni oficjalny mecz w NIP-ie. Wylądowanie na ławce było jednocześnie dobrym i złym doświadczeniem – przyznał Szwed. – Apeks wydaje się jednak świetną organizacją do reprezentowania i mogę powiedzieć o niej tylko same pozytywne słowa. Jej zarząd wykazuje prawdziwe zrozumienie w kwestii tego, jak chcą pracować i gruntować swoją pozycję. Zaczynanie od zera będzie wspaniałym uczuciem. Przed nami na pewno sporo ciężkiej pracy, byśmy mogli dostać się do miejsca, w którym chcemy być. Ale wraz z tym idzie również ogromna motywacja. Wszyscy członkowie składu pochodzą z różnych drużyn, a to oznacza, że będziemy posiadać doświadczenia z różnych środowisk, dzięki czemu będziemy w stanie pomagać i doradzać sobie nawzajem – dodał.

W tej sytuacji skład Apeks prezentuje się następująco:

  • Asger "⁠AcilioN⁠" Larsen
  • Tim "⁠nawwk⁠" Jonasson
  • Pål "⁠Polly⁠" Kammen – trener