Mimo że dziś niedziela, to wielu polskich graczy CS:GO bynajmniej nie będzie odpoczywać. Przed nami bowiem ostatni dzień zmagań w ramach Gdańsk Games 2021, ale także i wielki finał ESEA Premier. Bez wątpienia więc będzie się sporo dziać!

Sprout po awans, cztery ekipy po triumf w Gdańsk Games

Zacznijmy jednak od zawodów nad polskim morzem, w których pozostały już tylko cztery drużyny. Tarczyński Protein Team, Dolej Miodu, SKILLSTARS.pro i M1 EDEN z uwagi na przeciętny występ w fazie grupowej zakończyły już wszak swój udział w imprezie i musiały porzucić marzenia o końcowym triumfie. Kto zatem nadal znajduje się w grze? Ano np. uważane za głównego faworyta imprezy x-kom AGO, które w półfinale trafi na występujące w miksowym składzie Anonymo Esports. Wspomagający ANO Oskar "oskarish" Stenborowski i Filip "tudsoN" Tudev z pewnością spróbują pokusić się o niespodziankę, ale o tę zdecydowanie nie będzie łatwo. Kilka godzin później na serwerze zamelduje się również Ungentium. Podopieczni Macieja "Luza" Bugaja, którzy podczas zawodów korzystają ze wsparcia Michała "MICHA" Müllera staną naprzeciwko Dr Pepper Teamu. A o 17:30 planowo rozpocząć się ma wielki finał, którego zwycięzcy wzbogacą się o 35 tysięcy złotych.

A potem przyjdzie pora na zmagania na arenie międzynarodowej, w tym crème de la crème, czyli wielki finał 39. sezonu ESEA Premier. Jego stawką będzie nie tylko 20 tysięcy dolarów, ale także, a może przede wszystkim miejsce w ESL Pro League Conference. Szansę na upragniony awans ma m.in. Sprout Kamila "KEia" Pietkuna, które jako jedyne przeszło przez fazę pucharową niepokonane. Niemniej przed Polakiem i jego kolegami ostatnia przeszkoda, którą będą uczestnicy niedawnego Majora z Entropiq. Ci już w swoim pierwszym meczu fazy pucharowej niespodziewanie uznali wyższość Teamu BLINK, ale potem pokonali wszystkie czekające ich przeszkody, a wczoraj rozprawili się z GamerLegionem. Dzięki temu mimo wcześniejszego potknięcia i oni mogą dziś zdobyć przepustkę do zaplecza Pro Ligi. Co warte wspomnienia, równolegle w akcji zobaczymy też Mateusza „matty'ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice'a” Wolniaka, których eClub Brugge stoczy ostateczny bój o awans do play-offów SWSG X-mas Cup.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

19 grudnia
11:30 x-kom AGO vs Anonymo Esports BO3 transmisja
14:00 Ungentium vs Dr Pepper Team BO3 transmisja
17:30 AGO/Anonymo vs Ungentium/Pepper BO3 transmisja
19:00 Sprout vs Entropiq BO5 transmisja
19:00 eClub Brugge vs D13/No Limit Gaming BO3 transmisja