Już za chwilę międzynarodowa esportowa scena CS:GO zapadnie w zimowy sen, z którego na dobrą sprawę wybudzi się dopiero w lutym przy okazji IEM 2022 w Katowicach. Wcześniej jednak zapadną końcowe rozstrzygnięcia podczas światowych finałów BLAST Premier 2021, które od kilku dni rozgrywane są w Kopenhadze. Co ważne, w grze o pół miliona dolarów pozostały już tylko trzy drużyny.

Hit na początek niedzieli

Dwie z nich już o 14:30 zameldują się na serwerze. Wtedy naprzeciwko siebie staną Team Vitality oraz Natus Vincere, które zawalczą między sobą o awans do decydującego meczu. Co raczej nie dziwi, faworytem tego pojedynku będzie NAVI, czyli lider rankingu HLTV oraz obecnie panujący mistrz świata. Wyraźnie widać to również w przewidywaniach ekspertów rodzimego bukmachera, STS. Wszak kurs na wygraną Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva i spółki wynosi 1,37, podczas gdy triumf Francuzów wyceniono na aż 3,10. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Z jednej strony Natus Vincere to bezsprzecznie najlepszy obecnie zespół na globie. Z drugiej zaś w przypadku TV od dawna mówi się o nadchodzącej rewolucji kadrowej, toteż kopenhaskie zawody są prawdopodobnie dla obecnego składu organizacji swego rodzaju ostatnim tańcem. A przez to presja i oczekiwania względem piątki znad Sekwany są raczej mniejsze niż dotychczas.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


Gambit czeka na rywala

Nie oznacza to jednak, że będzie nudno, bo klasycznie już spotkanie tych dwóch drużyn uchodzić będzie za bezpośredni pojedynek dwóch czołowych graczy świata, czyli wspomnianego już s1mple'a oraz Mathieu "ZywOo" Herbauta. To, kto wypadnie lepiej, może mieć kluczowe znaczenie w kontekście końcowego rezultatu. Jeżeli według nas więcej fragów ustrzeli dziś Ukrainiec, to będziemy mogli pomnożyć nasz wkład o 1,25, natomiast w sytuacji, gdy postawimy na Francuza, to za każde postawione 100 zł możemy zyskać 350 zł. Nieco z boku tym wydarzeniom przyglądać się będzie Gambit Esports, które ma już zapewnione miejsce w wielkim finale, bo przez wszystkie dotychczasowe mecze przeszło niepokonane. Nie oznacza to jednak, że zespół spod znaku czerwonej gwiazdy jest głównym kandydatem do mistrzostwa sezonu 2021, bo tym niezależnie od wszystkiego pozostaje NAVI.

Niedzielny harmonogram BLAST Premier World Final:

19 grudnia

Finał drabinki przegranych

14:30 Team Vitality vs Natus Vincere BO3

Finał

18:30 Gambit Esports vs Vitality/NAVI BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier World Final 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany