Ostatecznie obyło się bez zaskoczenia. Podczas rozgrywanych w Kopenhadze światowych finałów BLAST Premier 2021 pierwsze miejsce zajęło Natus Vincere. Mistrzowie świata i liderzy rankingu HLTV w wielkim finale imprezy pokonali innego przedstawiciela sceny CIS, Gambit Esports. Nie była to jednak całkowicie gładka przeprawa dla NAVI.

Porażka na starcie? Dla NAVI to nie problem

Jest to o tyle ciekawe, że NAVI już w pierwszym meczu musiało uznać wyższość swojego rywala. Oleksandr "s1mple" Kostyliev i spółka niespodziewanie okazali się bowiem słabsi od Teamu Liquid i tym samym wyczerpali limit błędów. Każda kolejna porażka oznaczałaby dla mistrzów PGL Majora niespodziewaną eliminację. Ale do owej porażki nie doszło, bo w kolejnych dniach gracze ukraińskiej organizacji rozprawili się zarówno z Heroic, jak i G2 Esports, by następnie wziąć rewanż na Liquid. Wczoraj zaś, już w finale dolnej drabinki, Natus Vincere okazało się również lepsze od kończącego powoli wspólną przygodę Teamu Vitality, dzięki czemu, mimo wcześniejszego potknięcia, i tak awansowało do wielkiego finału.

W tym natomiast czekało już Gambit, które jako jedyny zespół przeszło przez wszystkie poprzednie spotkania niepokonane. I to także skład spod znaku czerwonej gwiazdy wystartował lepiej w decydującym spotkaniu, zgarniając dla siebie Mirage'a wynikiem 16:11. Ale to był dopiero początek emocji, bo NAVI odpowiedziało błyskawicznie i w takim samym stosunku zatriumfowało na Ancient. Wobec tego o losach tytułu przesądzić miało Inferno, którego przebiegł był już zdecydowanie jednostronny. Wystarczyły wszak tylko 22 rundy, by zawodnicy Andria "B1ad3'a" Horodenskyiego mogli wznieść ręce w geście triumfu. Zresztą, kilka minut później wznieśli oni również mistrzowskie trofeum – kolejne już w tym roku.

s1mple znowu MVP

Dzięki zwycięstwu w Kopenhadze Natus Vincere zgarnęło główną nagrodę, która wyniosła aż pół miliona dolarów! Co nie dziwi, spory wkład w ten sukces miał s1mple, któremu chyba nic nie odbierze już tytułu najlepszego gracza 2021 roku. Ukrainiec ma jednak również inne powody do zadowolenia. Należy bowiem wspomnieć, że po zakończeniu wielkiego finału został on przez serwis HLTV nagrodzony tytułem MVP duńskich zawodów. Dla 24-latka było to już 19. tego typu wyróżnienie w karierze, co oznacza, że pod względem liczby przekazanych przez HLTV medali zrównał się on z dotychczasowym rekordzistą, Nicolaiem "dev1cem" Reedtzem z Ninjas in Pyjamas.

Końcowa klasyfikacja BLAST Premier World Final 2021:

1. Natus Vincere 500 000 $
2. Gambit Esports 250 000 $
3. Team Vitality 120 000 $
4. Team Liquid 50 000 $
5-6. Astralis, G2 Esports 25 000 $
7-8. Heroic, Ninjas in Pyjamas 15 000 $