STS
Awaria bechampions
fot. BeChampions/Maciej Kołek

XPG Invicta triumfatorem PLE.GG VALORANT Nations Circuit Season 2

To był bardzo intensywny weekend na polskiej scenie VALORANTA, a w szczególności dla AWARII, która w PLE.GG VALORANT Nations Circuit Season 2 występuje pod banderą XPG Invicty. Wczoraj podopieczni Krystiana „mausiego” Szczepaniaka w finale trzeciej odsłony BeContender co prawda polegli w starciu z QuesoHeetRiders, jednakże tego dnia mieli jeszcze jeden bardzo ważny mecz do zagrania. […]

To był bardzo intensywny weekend na polskiej scenie VALORANTA, a w szczególności dla AWARII, która w PLE.GG VALORANT Nations Circuit Season 2 występuje pod banderą XPG Invicty. Wczoraj podopieczni Krystiana „mausiego” Szczepaniaka w finale trzeciej odsłony BeContender co prawda polegli w starciu z QuesoHeetRiders, jednakże tego dnia mieli jeszcze jeden bardzo ważny mecz do zagrania. Tym oczywiście był wielki finał drugiego sezonu PLE.GG VALORANT Nations Circuit, gdzie pokonali Activat3D Esports rezultatem 3:1.

XPG Invicta 3 : 1 Activat3D Esports
Ascent 9:13 Split 13:8 Breeze 13:7
Bind 13:2 Fracture

Invicta triumfatorem PLE.GG VALORANT Nations Circuit Season 2

Spotkanie rozpoczęło się od niemałych problemów technicznych. Po rozegraniu zaledwie kilku rund prąd stracił Nikola „nk4y” Radushev, wskutek czego jego miejsce zajął Valentin „xek” Dinev Kilkanaście minut później gracze mogli powrócić już do rywalizacji. Inauguracyjną mapą ostatniego starcia rozgrywanego w ramach PLE.GG VALORANT Nations Circuit Season 2 był Ascent, na którym ostatnio gracze XPG nie prezentowali się najlepiej. Tym razem na nieszczęście fanów tej formacji nie było inaczej. Activat3D Esports w pierwszej połowie wygrało aż 9 rund, kreując sobie konkretną przewagę w ataku. Po zmianie stron zespół dowodzony przez Grzegorza „GRUBINHO” Ryczko rozpoczął od wygranej rundy pistoletowej, a przewaga rywala malała. Ostatecznie jednak spora różnica jeszcze z pierwszej części Ascenta pozwoliła bułgarsko-fińskiej drużynie wygrać na tym polu bitwy wynikiem 13:9.

CZYTAJ TEŻ:
Nieoficjalnie: GuteK opuści Ungentium. Trwają poszukiwania nowego trenera

Następne trzy mapy zostały rozegrane jednak w stu procentach na zasadach ekipy Piotra „YouBreaka” Chodoły. Na Splicie oraz Breezie co prawda Activat3D Esports miało swoje momenty, jednak to było za mało na pokonanie Polaków. Na ostatniej mapie, którą był Bind, europejska formacja nie miała już absolutnie nic do powiedzenia, wygrywając zaledwie dwie rundy. Absolutnym katem dla przeciwników był Kacper „saiko” Kucharski, który na przestrzeni czterech map mógł pochwalić się aż 90 eliminacjami. Drugi w tej klasyfikacji był Wojciech „Stix” Chamielec, który zgarnął 62 fragi. To idealnie pokazuje, jaka wczorajszego wieczoru była przepaść pomiędzy saiko a jego rywalami. Dzięki temu zwycięstwu XPG Invcita aka AWARIA jest już pewna udziału w styczniowych rozgrywkach BeChallengers z cyklu BeChampions.

Końcowa klasyfikacja PLE.GG VALORANT Nations Circuit Season 2

1. XPG Invicta 12 500 zł
2. Activat3D Esports 5500 zł
3-4. Team Queso, eSuba 2000 zł
5-6. Ungentium, Anonymo Mentos 1250 zł
7-8.  HEET Infernos, NOM eSports 500 zł
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
GuteK Ungentium

Nieoficjalnie: GuteK opuści Ungentium. Trwają poszukiwania nowego trenera

Nadchodzący sezon VALORANT Champions Tour zbliża się wielkimi krokami. Nowa kampania to oczywiście również nowe składy w drużynach z całego świata. Wi...