STS
GuteK Ungentium
fot. BeChampions/Maciej Kołek

Nieoficjalnie: GuteK opuści Ungentium. Trwają poszukiwania nowego trenera

Nadchodzący sezon VALORANT Champions Tour zbliża się wielkimi krokami. Nowa kampania to oczywiście również nowe składy w drużynach z całego świata. Wiele wskazuje na to, że tak będzie i w Polsce. Jakiś czas temu Anonymo Mentos zapowiedziało, iż dywizję VALORANTA czeka gruntowna przebudowa, jednak prawdopodobnie to nie będzie jedyna rodzima formacja, która dokona pewnych zmian […]

Nadchodzący sezon VALORANT Champions Tour zbliża się wielkimi krokami. Nowa kampania to oczywiście również nowe składy w drużynach z całego świata. Wiele wskazuje na to, że tak będzie i w Polsce. Jakiś czas temu Anonymo Mentos zapowiedziało, iż dywizję VALORANTA czeka gruntowna przebudowa, jednak prawdopodobnie to nie będzie jedyna rodzima formacja, która dokona pewnych zmian w okresie przedsezonowym.

GuteK opuści Ungentium

Śmiało można rzec, iż 2021 rok w rozgrywkach międzynarodowych nie był szczególnie udany dla w pełni polskich ekip. Owszem, byliśmy świadkami kilku przebłysków jak obecność Ballisty Esports podczas VCT Europe Stage: Masters 1 czy wygrana MAD DOG’S PACT w DreamHack Beyond Europe, jednakże to byłoby na tyle. Z pewnością zespoły z naszego rodzimego podwórka są w stanie przebić się do ścisłej czołówki europejskiej sceny VALORANTA. Wiele wskazuje na to, że w kilku najlepszych polskich drużynach dojdzie do kilku zmian, aby właśnie z przytupem rozpocząć nowy sezon VALORANTOWYCH zmagań.

Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl, Jakub „GuteK” Gut już niedługo przestanie pełnić rolę trenera w Ungentium. Decyzja podyktowana ma być przede wszystkim sprawami osobistymi byłego gracza XPG Invicty. GuteK oficjalnie zasilił szeregi zespołu Karola „Nitra” Przedpełskiego w październiku. Najprawdopodobniej przygoda polskiego szkoleniowca po tym niedługim okresie dobiegnie końca.

Na ten moment nieznana jest przyszłość Guta. Z kolei triumfator ostatniej edycji beloud CUP rozgląda się już za dostępnymi opcjami na rynku transferowym. W grę wchodzi angaż zagranicznego trenera, jednakże niewykluczone, że Ungentium ostatecznie sięgnie po polską myśl szkoleniową. Oficjalnego stanowiska ze strony organizacji możemy spodziewać się już niebawem.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, tak będzie prezentować się skład Ungentium:

Karol „Nitro” Przedpełski
Kacper „AjMERiTO” Barszcz
Kamil „frontside” Moroń
Sebastian „NEEX” Trela
Kacper „kacpi” Wolski
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Światowe finały BLAST Premier 2021 dla NAVI! s1mple zrównuje się z dev1cem

Ostatecznie obyło się bez zaskoczenia. Podczas rozgrywanych w Kopenhadze światowych finałów BLAST Premier 2021 pierwsze miejsce zajęło Natus Vincere....