HONORIS, chociaż na esportowej scenie obecne jest już półtora roku, miało dotychczas spore problemy ze stworzeniem sztabu szkoleniowego. I nie chodzi tutaj o sztab z prawdziwego zdarzenia, ale jakikolwiek sztab w ogóle. Ale teraz w końcu ma się to zmienić.

Były trener AVEZ i Illuminar w HONORIS

Między sierpniem 2020 a czerwcem 2021 za wyniki byłych mistrzów Polski w CS:GO odpowiedzialny był Robert "mSr" Pieńkowski. Potem gdy ten odszedł, jego obowiązki na trzy miesiące przejął dotychczasowy analityk, Szymon "Nodsury" Kościelniak. Niemniej i on w listopadzie opuścił organizację, która od tego czasu nie mogła liczyć na niczyje wsparcie w kwestiach taktycznych. Niemniej w sezonie 2022 będzie inaczej, bo wraz z 1 stycznia trenerem zespołu zostanie Jędrzej "bogdan" Rokita. 24-latek bynajmniej nie jest nowicjuszem, bo w przeszłości pracował już w piratesports czy też AVEZ Esport, a przez ostatni rok związany był z Illuminar Gaming. Ekipa ta pod jego wodzą wygrała w styczniu ESEA Cash Cup, ale po letnich przetasowaniach nie potrafiła już nawiązać rywalizacji z krajową czołówką. W efekcie iHG ogłosiło niedawno rozstanie z większością członków swojej dywizji CS:GO, w tym również z bogdanem, który jednak, jak już wiemy, nie pozostanie na bezrobociu zbyt długo.

Oczywistym faktem jest, że w HONORIS potrzebny jest trener z prawdziwego zdarzenia. Ktoś, kto poukłada, uspokoi i usystematyzuje nasze poczynania na serwerze, a dodatkowo zaproponuje swoją wizję gry. W wielu sytuacjach potrzebujemy czuć oparcie za naszymi plecami kogoś, kto nie będzie wahał się podjąć trudnych decyzji. Nasze doświadczenie jest bardzo duże, ale nie zmienia to faktu, że w ferworze walki czy nawet treningu, często rozmywa się obiektywna ocena sytuacji i właśnie wtedy potrzebny jest coach, który interweniuje z chłodną głową. Po rozmowach z Jędrzejem doszliśmy do przekonania, że jest tym kandydatem, któremu należy dać szansę na uwolnienie całego potencjału i prawdopodobnie pewnego przemodelowania gry HONORIS. To niewątpliwie duże wyzwanie, ale jesteśmy gotowi na ten krok i całą drużyną nie możemy doczekać się treningów – przyznał Wiktor "TaZ" Wojtas, współwłaściciel i jeden z graczy HONORIS.

Niebawem otwieram rok, w którym postanowiłem rzucić się w wir nowych wyzwań zawodowych. Jestem spragniony sukcesów i kontaktu z zawodnikami, którzy będą razem ze mną wyciskać siódme poty na treningach. To niewątpliwie ogromne wyróżnienie móc pracować z takimi legendami jak NEO i TaZ, ale dla mnie ważny jest cały zespół i to przed nim, a także sobą stawiam jasne cele. Chcę wygrywać mecze i turnieje w przekonujący sposób, mając do dyspozycji graczy w pełni zaangażowanych w pracę. Przychodzę tu po to, by wydobyć z tego teamu najlepsze, co w nim drzemie. Bezdyskusyjnie HONORIS potrafi być potężne, ale chcę, by było jeszcze silniejsze – stwierdził z kolei bogdan.

Czas na budowę sztabu szkoleniowego

Na tym jednak nie koniec. Potwierdzono bowiem, że odpowiedzialność za postawę drużyny nie będzie spoczywać wyłącznie na barkach Rokity. Wspierać go będzie HNRS Performance Team, czyli multidyscyplinarny sztab szkoleniowy, który ma powstać w organizacji. W jego skład wejdą nie tylko trener, ale również analityk CS:GO, trener mentalny, psycholog sportowy, fizjoterapeuta oraz lekarz ze specjalizacją z zakresu medycyny sportowej. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto obejmie poszczególne posady, gdyż wciąż trwa nabór. Tak więc więcej informacji związanych z powstającym sztabem otrzymamy dopiero za jakiś czas.

To spora inwestycja w przyszłość HONORIS jako organizacji esportowej. Patrzymy znacznie dalej aniżeli tu i teraz. Powołujemy do funkcjonowania zespół specjalistów, który ma pomóc nam oraz wszystkim przyszłym zawodnikom HONORIS, bez względu na rodzaj gry czy poziom zaawansowania, w wydobyciu maksymalnego potencjału. Doskonale zdajemy sobie sprawę z wielu drobnych elementów, które w istocie dają ogromną przewagę i na nich chcemy się skupić. Każdy członek HNRS Performance Team będzie odpowiadać za fragment większej całości i wierzymy, że dopiero połączenie tych wszystkich części ze sobą oraz nasza ciężka praca indywidualna przyniosą długoterminowo pożądane efekty – zapewnił Filip "NEO" Kubski, który podobnie jak TaZ jest współwłaścicielem i zawodnikiem organizacji.

Skład HONORIS prezentuje się następująco:

Wiktor „TaZ” Wojtas
Filip „NEO” Kubski
Kamil „reiko” Cegiełko
Sebastian „fr3nd” Kuśmierz
Mikołaj „mouz” Karolewski
Jędrzej "bogdan" Rokita (trener)