Potwierdziły się doniesienia, które pierwotnie usłyszeliśmy kilka tygodni temu przy okazji Free Agency Show. Lucjan "Shlatan" Ahmad, który dotychczas związany był z akademią Misfits Gaming, został przed startem sezonu 2022 włączony do głównego składu popularnych Królików.

Shlatan w LEC!

Ahmad pod skrzydła amerykańskiej organizacji trafił pod koniec ubiegłego roku. I ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, bo on i jego koledzy zdobyli potem mistrzostwo Ligue Française de League of Legends, a także dotarli do półfinału letniej odsłony European Masters. Sam 20-letni leśnik zresztą w dużym stopniu przyczynił się do tych sukcesów. Nic więc dziwnego, że gdy Misfits na rzecz Fnatic opuścił Iván "Razork" Martín Díaz, to właśnie Shlatan stał się jego naturalnym następcą. Co ciekawe, wiosenny split LoL European Championship będzie dla naszego rodaka okazją, by po kilku latach obecności na scenie w końcu zadebiutować w najbardziej prestiżowej klasie rozgrywkowej w Europie.

Ale zaraz, gdzie Vander?

To nie koniec ruchów kadrowych w szeregach Królików. Do organizacji po dwuletniej przerwie powrócił wszak Matúš "Neon" Jakubčík, czyli słowacki botlaner. 22-latek przez ostatnie dwa kata reprezentował barwy FC Schalke 04, ale po wycofaniu się ekipy z Niemiec z LEC, musiał znaleźć dla siebie nowe miejsce. I znalazł, zastępując tym samym oddanego do Astralis Kaspera "Kobbe" Kobberupa. Fani Misfits nie muszą się za to obawiać o przyszłość Shina "HiRita" Tae-mina. Ten bowiem, chociaż w połowie listopada stał się wolnym zawodnikiem, postanowił ostatecznie pozostać w zespole, podpisując nowy kontrakt i to od razu na dwa lata!

Dziś okazało się też, że Ahmad to nie jedyny gracz występujący dotychczas w ligach regionalnych, który zwrócił na siebie uwagę włodarzy. Podczas pierwszego tygodnia zmagań w LEC ekipę wspomagać będzie bowiem związany dotychczas z GamersOrigin Mertai "Mersa" Sari – 19-letni Grek, który podobnie jak Shlatan nigdy jeszcze w najwyższej lidze nie grał. W tym miejscu warto wspomnieć, że Sari na co dzień pełni rolę supporta, którym w Misfits  dotychczas był Oskar "Vander" Bogdan. 27-latek jednak dość niespodziewanie został przesunięty do akademii.

Skład Misfits Gaming prezentuje się następująco:

Shin "HiRit" Tae-min
Lucjan "Shlatan" Ahmad
Vincent "Vetheo" Berrié
Matúš "Neon" Jakubčík
Mertai "Mersa" Sari
Alexander "Carter" Cartwright

Akademia Misfits z trzema Polakami

Co ciekawe, Vander nie będzie jedynym graczem z Polski, który pod banderą Mistifts Premier rywalizować będzie w LFL. Poza nim w składzie znaleźli się również Paweł "Woolite" Pruski oraz Mateusz "Czajek" Czajka. Ten pierwszy już w bieżącym roku reprezentował amerykańską formację nad Sekwaną, wraz ze Shlatanem osiągając wspomniane wcześniej sukcesy. O wiele ciekawiej wygląda sprawa Czajka, który po raz pierwszy w swojej karierze będzie miał szansę, by spróbować swoich sił poza Polską. Zdobywca mistrzostwa kraju w barwach PDW na środkowej alei zastąpi Daniela "Sertussa" Gamaniego, który udanymi występami w ERL zapracował sobie na przenosiny do SK Gaming.

Ponadto Misfits zaprezentowało pełny sztab szkoleniowy na 2022 rok. Jego szefem będzie Adrian "hatchy" Widera, z kolei – zgodnie z wcześniejszymi plotkami – pieczę nad zespołem rywalizującym w LFL sprawował będzie Paweł "delord" Szabla. Kamil "Hajima" Żmudzki będzie z kolei analitykiem.

Skład Misfits Premier prezentuje się następująco:

Joel "Irrelevant" Miro Scharoll
Kristian "TynX" Østergaard
Mateusz "Czajek" Czajka
Paweł "Woolite" Pruski
Oskar "Vander" Bogdan
Paweł "delord" Szabla